Võlg inkassofirmale

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Võlg inkassofirmale

29 Dets 2011, 16:41

Tegemist on laenufirmaga. Kuna oli selle firma tegevus peatatud prokuratuuri poolt, ei saanud ma maksta laen tagasi. Tegevus on siimaani peatatud. Aga täna sain ma ühe oü poolt, kes tegeleb inkassoteenustega, järgmine kiri: ''Käesolevaga teatame Teile, et X on loovutanud 27.12.2011 sõlminud Nõudeõiguse loovutamise akti xxxxxxxx alusel Teie vastu suunatud nõude OÜ-le Y. Nõude aluseks on 08.08.2011 sõlmitud laenleping nr xxxxxxxx, millest tulenev nõue kokku on 249.19 (laenu põhiosa ja intress)'' . Tahaks teada saada, kas on õigust ja kuidas on üle antud võla menetlemine JY-le X poolt. Kas ma pean Y-ga mingisuguseid lepinguid alla kirjutama ja on see nende poolt legaalne? Mulle on saadetud järelmaksu graafik allkirjastamiseks.

Re: Võlg inkassofirmale

29 Dets 2011, 16:42

Firma, kust Te võtsite laenu võib nõude Teie vastu loovutada. VÕS § 164 lg 1 sätestab, et võlausaldaja võib oma nõude võlgniku nõusolekust sõltumata anda lepingu alusel tervikuna või osaliselt üle teisele isikule (nõude loovutamine). Nõuet ei või loovutada, kui loovutamine on seadusest tulenevalt keelatud või kui kohustust ei saa selle sisu muutmata täita kellelegi teisele kui senisele võlausaldajale. Antud juhul ei ole nõude loovutamine keelatud. Teil oleks otstarbekas ja õige selgituste saamiseks pöörduda inkassofirmasse. Teile saadetud järelmaksugraafik peaks olema sama, mis Teil oli firmaga, kust Te saite laenu. Inkassofirma poolt laenu sissenõudmine saab toimuda sama laenulepingu alusel, mis Teil oli sõlmitud. Arvestades kirjas sisalduvat teavet, siis ei ole alust Teilt nõuda mingite täiendavate nõuete või lepingute allkirjastamist. Te olete püüdnud oma kohustusi korrektselt täita.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta