Võla kustutamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Võla kustutamine

12 Jaan 2012, 09:14

Sain hiljuti riik.ee portaali kaudu teada, et minu vastu on algatatud täitetoimik. Asi on menetluses olev lahendi kuupäevaga 11.12.2009, välja on toodud, et tegu on mingisuguse võlaga ning selle kohta on tehtud kohtuotsus või määrus tsiviilasjas Pärnu Maakohtu poolt. Ma pole ühtegi kirja kohtutäiturilt ega ühestki teisest institutsioonist saanud, seega ei oma aimduski mis võlast jutt on. Kas mul on võimalik nõuda asja aegunuks kuulutamist? Kas kohtutäituriga ühendust võttes riskin ma millegagi, kui otus pole veel aegumiseks "küps"?

Re: Võla kustutamine

15 Jaan 2012, 18:54

Esmalt soovitan pöörduda kohtutäituri poole, et välja selgitada, millise võlaga on tegemist ning kuidas on kohtutäitur üritanud kätte toimetada selle täiteasjaga seotud dokumente. Esmane täitmisteade, kohtutäituri tasu otsus ja täitedokument peavad olema kohtutäituri poolt võlgnikule kätte toimetatud. Juhul, kui Teie kontaktandmed, mis on märgitud kohtuotsuses või registrites, ei olnud kehtivad, mille tõttu ei saanud täitur Teile dokumente kätte toimetada, võis ta avaldada täitmisteate interneti väljaandes Ametlikud Teadaanded. Võimalik, et selle täiteasja tõttu on Teie kontod juba arestitud või varale on seatud keelumärked. Ilmselt Teie vastu on täitmisel tsiviilsuhetest tulenev nõue, mille täitmise aegumisele kohaldatakse TSÜS §st 157 sätestatud tähtaega 10 aastat. Seega täituriga kontakteerudes ei ole Teil midagi kaotada või riskida, pigem saate oma asjades selgust, võite tutvuda toimikuga ja leppida kokku võlgnevuse tasumise tingimustes.


Vastas Oksana Kutšmei

Re: Võla kustutamine

10 Veebr 2012, 10:34

Paljud väidavad, et 10-aastane aegumistähtaeg kehtib ainult nendele nõuetele, mis on alles pärast 2011. a seadusemuudatust, viidates sellele aadressile: http://www.apilv.ee/oluline-seadusemuud ... 76/article. Kuidas seda mõista?

Re: Võla kustutamine

20 Veebr 2012, 21:20

Olles tutvunud Teie poolt viidatud artikliga ja seaduse regulatsiooniga, võib väita, et 10-aastane aegumistähtaeg kehtib nii pärast 01.03.2011, kui ka enne 01.03.2011 tekkinud aegumata nõuetele. Pärast 01.03.2011 kohtuotsusega tunnustatud nõuete tähtaeg algab otsuse jõustumisest, kuid mitte enne nõude sissenõutavaks muutumist (alus: TsÜS § 157 lg 2). Enne 01.03.2011 kohtuotsusega tunnustatud nõuete aegumistähtaeg algab alates 01.03.2011. Advokaat Kairi Tuulmägi on Teie poolt viidatud artiklis põhjalikult analüüsinud, miks aegumistähtaja alguseks tuleb pidada 01.03.2011. Täielikult nõustun tema mõttekäikudega ning arvan, et kuna artiklis leidub vastuseid ka kõige nõudlikumale küsijale, ei oleks minu poolt õige artiklit refereerida.


Vastas Oksana Kutšmei

Vasta