kui võlanõue on esitatud valele inimesele, mida teha ?

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

kui võlanõue on esitatud valele inimesele, mida teha ?

17 Jaan 2012, 16:22

Tere!
Olles hea ja tulnud vastu oma tuttavale nö. laenasin oma pangakontot. Temale saadeti raha, ei hakanud alguses uurimagi mille eest ja nii edasi, teadsin, et tal endal pangaarved kinni. Pool aastat hiljem tuli aga välja, et too tuttav oli mingi agregaadi maha müünud mis oli varastatud. Politsei sai asjale jälile, see agregaat toodi ostja käest ära aga nüüd tahab ostja oma raha tagasi saada, koos advokaadiga on esitatud võlanõue minule kuna raha käis läbi minu pangakonto. Too tuttav on ise ka öelnud nii ostjale, politseile ja advokaadile, et mina ei puutu üldse siia asjasse ja jätku mind rahule. Aga nad ei taha seda kustutada.

Mida teha, et võlanõue minu pealt kustutataks ?

Indrek

Re: Kui võlanõue on esitatud valele inimesele, mida teha ?

01 Veebr 2012, 17:38

Kuna raha laekus Teie arvele, siis tahtes olla aus inimene, peaksite just Teie selle raha tagastama ostjale. Kui Te aga kulutasite saadud raha omatarbeks, siis on tegemist alusetu rikastumisega ja ka siis peaksite raha ostjale tagastama. Kui Te aga andsite raha oma tuttavale, kes kasutas Teie arvet, siis loomulikult peaks raha ostjale tagastama Teie tuttav. Raha üleandmist oma tuttavale peate aga tõendama. Samas tuleb märkida, et panga eeskirjade kohaselt ei ole lubatud Teil võimaldada teistel isikutel kasutada oma arvet.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta