Maksekäsk

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Maksekäsk

02 Veebr 2012, 10:56

Minul _______ on tulnud kaks kirja kohtumäärus makseettepanek n--------- ja nr-------
Küsimus on selles, kui minu ainuke sissetulekuallikas on töövõimetuspension summas 183 eurot ja sellest maksan üüri+kommunaale ja peres ka kasvab 1a2kuune laps, ei ole mul võimalus antud summasi korraga ega ka maksegraafiku alusel kuidagi tasuda, eriti talveperioodil (kütteperiood).
Sooviksin teada, kui esitan vastuväite ja kirjutan vastuväitesse põhjused, kas on võimalik, et lükatakse asi edasi? Kuna hetke seisuga on tööle raske saada, veel enam, kui olen 60% töövõimetu.
Teine küsimus: kas vastab tõele, et kui võlg jääb tasumata, on võimalik, et võlgnik pannakse aresti või kuidas nimetada seda. Detsembris 2011 kirjutas Julianus Inkasso oü,et kui kohe ei maksa, pannakse teid----------aresti?

Re: Maksekäsk

09 Veebr 2012, 19:03

Vastuväidete esitamisega ei ole võimlik edasi lükata kohtulahendi tegemist. Küll Te saate pakkuda võlgnevuse tasumist osade kaupa oma võlausaldajale põhjendades seda oma raske majandusliku ja perekondliku seisuga. Kui avaldaja (võlausaldaja) ja võlgnik on kohtule esitanud kirjaliku avalduse võla tasumiseks osade kaupa, võib kohus maksekäsu tegemisega koos kinnitada maksegraafiku võla tasumiseks. Juhul, kui maksekäsk tehakse ikkagi ära võlgnevuse täies ulatuses ning sissenõudja pöördub kohtutäituri poole täitemenetluse alustamiseks, on võlgnikul võimalik taotleda kohtult täitemenetluse ajatamist, kui selle jätkamine võlgniku majandusliku ja perekondliku seisu arvestades on ebaõiglane.


Vastas Oksana Kutšmei

Vasta