Mulle on võlgu jäänud KÜ

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Mulle on võlgu jäänud KÜ

05 Mär 2012, 15:29

Esiteks uurin, kas pikka aega- aastast 2007- võlgu jäädud summat on võimalik sisse nõuda?

Küsimus käib ühe korteriühistu kohta, kus kirjutati ilma eelneva kokkuleppeta arve teenuste eest,
mille maksmise kohustust minul ei lasu. Ühistu esimees keeldub juba viis aastat käesolevaid summasid
tagasiarvelduseks taandada. Viimase üüriarve olen jätnud maksmata, olles saatnud ühistule
digiallkirjastatud e- maili tasaarvelduse ettepanekuga.

Milliseid võimalusi mul veel oleks? Arved on mul paberil olemas ja samuti olen saanud erinevatest allikatest
100% kinnituse, et arvele lisatud teenused ei ole minu kanda vaid kuuluvad ühistule.

Re: Mulle on võlgu jäänud KÜ

07 Mär 2012, 18:15

Nõue 2007. aastast on käesolevaks ajaks aegunud ja isik, kelle vastu see on esitatud, võib keelduda nõude täitmisest. Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on kolm aastat. Õigus nõuda teiselt isikult teo tegemist või sellest hoidumist (nõue) aegub seaduses sätestatud tähtaja (aegumistähtaeg) jooksul. Pärast nõude aegumist võib kohustatud isik keelduda oma kohustuse täitmisest.

Seadusest tuleneva nõude aegumistähtaeg on kümme aastat. Kuna Teie nõue KÜ vastu tuleneb tehingust, siis on antud nõude aegumise tähtaeg kolm aastat. Kui Te olete kindel, et Teie ei pidanud varasemat arvet tasuma, siis tuleks Teil koostada kirjalik pöördumine KÜ juhatuse poole ja selgitada olukorda ning taotleda, et tehtaks vastav tasaarvestus. Ilmselt on siiski väär jätta ühe kuu üür omal äranägemisel tasumata. Sellised probleemid tuleks lahendada kokkuleppel või pöörduda vastava nõudega kohtusse.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta