Mure inkassofirmaga

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Mure inkassofirmaga

06 Mär 2012, 18:54

Mure siis antud inkassoga järgmine: sealt võeti eelmise aasta suvel ühendust, et minu abikaasa olevat Oriflame Eesti AS'le võlgu. Tegemist olevat mingi vana võlaga. Pärimise peale saatsid selle konkreetse arve ka e-mailile. Tuli välja, et arve oli välja kirjutaud 2000. aastal 15. märtsil, esialgne summa 242 EEK. Tasumise kohta tõenäoliselt kusagil märget pole, kuna sel ajal käis suur osa maksetest sularahaga ja ega keegi nii ammust aega enam ei mäleta. Nad on järjekindlalt ikka helistanud (paar korda kuus), olen neile üritanud seletada, et kas makstud või mitte, see võlg on igatepidi aegunud ja lõpetagu see helistamine, kuid sellest nad aru saada ei taha. Nüüd saatsid veel ühe järjekordse kirja. Oskate ehk öelda, mida ma nendega tegema peaks, kas mul on seal ka mingit reaalset ohtu ja kui seaduslikult on see võlg aegunud, siis kas nad võivad mind niimoodi ahistada ja välja pressida?

Re: Mure inkassofirmaga

06 Mär 2012, 18:55

Tehingust tuleneva nõude aegumistähtaeg on kolm aastat. Õigus nõuda teiselt isikult teo tegemist või sellest hoidumist (nõue) aegub seaduses sätestatud tähtaja (aegumistähtaeg) jooksul. Pärast nõude aegumist võib kohustatud isik keelduda oma kohustuse täitmisest.

Seadusest tuleneva nõude aegumistähtaeg on kümme aastat. Kuna Teie vastu esitatud nõue tuleneb tehingust, siis on antud nõude aegumise tähtaeg kolm aastat.

Võlaõigusseaduse, tsiviilseadustiku üldosaseaduse ja rahvusvahelise eraõigusseaduse rakendamise seaduse § 9 lg 1 sätestab, et Tsiviilseadustiku üldosa seaduses ning võlaõigusseaduses aegumise kohta sätestatut kohaldatakse ka enne 1. juulit 2002 tekkinud aegumata nõuetele. Nimetatud normi kohaselt tuleb huvitatud isiku asjas kohaldada soodsamat sätet, seega tuleb kohaldamisele seaduse muudatus ka Teie suhtes. Võite keelduda arve tasumisest viidates nõude aegumisele. Juhul kui Teie vastu pöördutakse kohtusse, tuleks Teil kohtule edastatavas vastuses viidata, et Teie vastu esitatud nõue on aegunud.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta