Invaliidi konto arestimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Invaliidi konto arestimine

01 Apr 2012, 17:02

Tere. Olen sügava puudega inimene. Olen lapsinvaliid. Olen epileptik. Minuga on juhtunud nii, et mina elan maal ja kaotasin kord ID kaardi ja see toodi tagasi - pandi postkasti. Ja lootsin, et kõik on korras. Aga keegi oli minu kaardiga laenusid võtnud, kus pole minu allkiri all. Aga keegi ei kontrolli seda. Teatasin ka kohtusse, aga mind istungile ei kutsutud, vaid määrati tagasimakse. Ja nüüd kohtutäitur arestis minu konto nii, et minule midagi ei teatanud, vaid seadis sellega minu tervise ohtu. Ja veel - kohtutäitur määras mulle 287 eurot, aga alampalk on 290, kui seda ütlesin, siis suure hädaga sain uue summa. See kohtutäitur teeb, mis tahab. Kui sain teada, et on raha võetud, saadeti mulle, puuetega inimesele, et võta aga veel ja veel, mul oli pangas isiklik haldur, kes ei ütelnud ka midagi .....vaikis ..... Ja vald teadis ja kõik vaikisid. Sooviksin teada, kus saaksin mina õigusabi. Olen pöördunud mitmele poole, aga abi ei ole saanud. Mida peaksin tegema?

Re: Invaliidi konto arestimine

01 Apr 2012, 17:06

Loodetavasti ei ole kõik võimalused kadunud. Esmajoones, kui Teil ID kaart kadus, oleks tulnud sellest teavitada politseid. Ka nüüd peaksite pöörduma kirjaliku avaldusega politseisse ja paluma algatada kriminaalasi antud fakti suhtes, sest võõra dokumendi kasutamine õiguste omandamiseks on kuritegu. Ilmselt on laenulepingutel võltsitud ka Teie allkiri. Praegu, kui Teil on kohtuotsusega välja mõistetud teatud summad, peate Te pöörduma kirjalikult kohtutäituri poole ja selgitama oma olukorda. Kohtutäitur ei saa teha, mida ise tahab vaid täitur täidab kohtuotsust ja toimib vastavalt seadusega antud võimalustele. Täituril on õigus kinni pidada vastavalt kohtuotsusele teatud osa Teie töövõimetuspensionist. Teil peab alles jääma vähemalt pool rahvapensioni määrast. Veel peaksite pöörduma avaldusega kohtu poole, et taotleda riigi õigusabi oma probleemide lahendamiseks. Kohtukantseleis on olemas vastavad blanketid. Õigusabist saate lugeda ka siit: http://www.juristaitab.ee/kusimused-vas ... -oigusabi/. Kindlasti peaksite kirjalikult pöörduma kohaliku omavalitsuse poole ning ka sealt paluma abi oma probleemide lahendamiseks.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta