Korteri ülesütlemine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteri ülesütlemine

05 Apr 2012, 13:54

Üürin korterit ja mul on tehtud üürileping. Korteri omanik asus elama välismaale. Leping on 31. novembrist 2011 kuni 31. oktoobrini 2012. Lepingu lõpetamise punktis on kirjas, et leping lõpeb punktis 1.3. toodud tähtaja möödumisel. Samuti on kirjas, et mõjuval põhjusel võib kumbki pool lepingu etteteatamise tähtajata üles öelda. Ja mõjuvad põhjused on kirjas võlaõigusseaduses. Nüüd aga teavitas korteri omanik mulle, et kuna neil ei suju seal väga hästi, tulevad nad varem tagasi ja soovivad minuga lepingu lõpetada 31. mai seisuga. Minul on nüüd küsimus, kas mina pean seal nii kaua sees elama ja üüri maksma või on mul õigus koheselt lahkuda? Kas neil on õigus nõuda minu seal elamist veel 2 kuud?

Re: Korteri ülesütlemine

05 Apr 2012, 13:55

Sisuliselt on üürileandja poolt tähtajaline üürileping erakorraliselt üles öeldud. Kokkulepe, mille kohaselt eluruumi üürileandjal on õigus tähtajatu üürileping üles öelda muul, kui võlaõigusseaduses nimetatud alusel, on tühine. Erakorraline ülesütlemine on lubatud eelkõige võlaõigusseaduse §-des 314–319 nimetatud asjaoludel. Üürileandja võib üürilepingu erakorraliselt üles öelda kui:

1)üürnik kasutab korterit lepinguvastaselt;

2)üürniku üüri-ja kommunaalkulude võlgnevus on üle kolme kuu;

3)korter on muutunud ohtlikuks tervisele;

4)üürniku pankroti korral.

Ilmselt selliseid aluseid üürileandja poolt tähtajalise üürilepingu ülesütlemiseks ei ole ja seega on selline üürilepingu ülesütlemine vastuolus lepinguga ning ka võlaõigusseadusega. Kui Te olete nõus üürilepingu erakorralise ülesütlemisega üürileandja poolt ja soovite koheselt üürisuhted lõpetada, peaksite sellest üürileandjat teavitama ning selles kokku leppima. Hilisemate probleemide vältimiseks peaksite Te üüritud korteri üle andma üürileandjale või tema esindajale. Korteri üleandmisel peate kokku leppima arveldustes.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta