Välismaa konto, kas sealt saab inkasso ja kohus raha kätte?

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Välismaa konto, kas sealt saab inkasso ja kohus raha kätte?

10 Apr 2012, 08:09

Tere,
Mul on tekkinud mitu võlgnevust ning neli neist on inkassode käes. Maksan küll igakuiselt korrektselt, kuid kahjuks võlgenuste summa aina kasvab olenemata sellest kas maksan või mitte, inkasso firmast vastatakse selle peale, et viivis ju jookseb – minu igakuine summa on liiga väike et võlgnevust vähendada ning seetõttu see ainult kasvab ning et mida rohkem maksan seda kiiremini saab makstud. Teine inkasso firma võttis kätte ja andis teada, et ma ei ole kinni pidanud makse kokkuleppest ning minu asjad antakse kohtusse. Uurisin lähemalt ning kõik maksed nõuetekohaselt ja nõutud summadena laekunud, helistasin neile, esimene kord võeti telefon vastu, minu päringu peale kõne katkes ning enam keegi telefonile ei vasta.
Olen väga pettunud Eestis, tegin lolluseid, maksan korrektselt, kuid sellest on ikka vähe inkasso firmadele, krt ahned õgardid!

Kuid minu küsimus on hoopis selline, elan välismaal, töötan välismaal, töötasu laekub välismaa kontole, veel olen Eesti kodakondsusega. Kui jätan edaspidi maksmata, kas sellisel juhul on Eesti riigil õigus nõuda minu võlgnevusi välismaiselt panga kontolt?

Kas on võimalik taodelda Eestis eraisiku pankrotti?

Re: Välismaa konto, kas sealt saab inkasso ja kohus raha kät

15 Apr 2012, 19:50

Teil on õigus ja võimalus esitada kohtule avaldus eraisikuna enda pankroti välja kuulutamiseks. Pankrotimenetluses selgitab Teie maksejõulisuse või maksejõuetuse välja kohtu poolt määratud ajutine pankrotihaldur. Teil lasub kohustus teatada ausalt pankrotihaldurile kõigist oma võlgnevustest aga ka tuludest. Kui pankrotimenetluse käigus selgub, et Te ei ole maksejõuetu, siis loomulikult pankrotti välja ei kuulutata. Võlausaldaja Teie suhtes ei ole Eesti riik vaid ilmselt eraisikud või pangad. Mis puutub inkassofirmadele maksmisse, siis Te peaksite maksedokumentidele selgitusena märkima, et Te maksate põhivõlga mitte viiviseid. Viivised kogumis ei tohiks olla suuremad, kui põhivõlg. Riigikohus oma lahendites asunud seisukohale, et intressinõue ei või ületada võlgnevuse põhinõuet. Analoogselt on reguleeritud intressi arvestuse küsimus maksukorralduse seaduses. Maksukorralduse seaduse § 119 lg 1 p 5 sätestab, et intressi arvestamine peatub, kui intressisumma ületab selle arvestamise aluseks oleva maksunõude. Teil tuleks vahetult ja kirjalikult pöörduda võlausaldajate poole ja püüda saavutada kompromiss võlgnevuse likvideerimiseks.


Vastas Kaja Kiilo

Re: Välismaa konto, kas sealt saab inkasso ja kohus raha kät

15 Apr 2012, 19:52

Tänan vastamast. Olen pöördunud kirjalikult nii elektrooniliselt, kui ka paberkandjal, kui see ei kanna vilja, kuna teine pool ei ole huvitatud suhtlemisest. Kõige halvema variandi puhul, kas on kuidagi võimalus, et pääsetakse ligi minu välismaisele kontole ning arestitakse see?

Re: Välismaa konto, kas sealt saab inkasso ja kohus raha kät

15 Apr 2012, 19:52

Kui asjast huvitatud pool pöördub Teie vastu hagiga kohtusse, on võimalik huvitatud poole taotlusel saada andmeid Teie töökoha ja pangakonto kohta välismaal. Teie küsimuses sisaldub pahatahtlikkus ja püüd kõrvale hoida oma lepinguliste kohustuste täitmisest. Teadmata täpselt kõiki asjaolusid ei ole Teile võimalik vastata. Teil oleks otstarbekas oma huvide kaitseks vahetult pöörduda advokaadi poole. Samas pöörake tähelepanu võetud laenulepingutele. Nõue Teie vastu võib olla aegunud ning sellisel juhul on Teil õigus keelduda Teie vastu esitatud nõuete täitmisest.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta