Võlgnik välismaal.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Võlgnik välismaal.

14 Apr 2012, 15:05

On tehtud abielulahutusega notariaalne leping väikesele lapsele elatusrahade maksmiseks, millest aga eksabikaasa kinni ei pea. Kohtutäiturile on esitatud täitemenetlusavaldus. Lapse isa töötab ametlikult välismaal ja ei maksa meelega öeldes, et kuna ta välismaal, siis ei saa ma midagi teha. No see pole probleem, kuna kehtivad seadused ka välismaal. Siiski tekib küsimus:Kuidamoodi on võimalik, et inimesel on elatusraha võlg, eesti maksu ja tolliamet näeb et ta on eestis töötu, kuidas lubatakse aastaid nn töötu olla (kuigi välismaal raha teenitakse), miks ei sunnita sundtööle, et võlg tasa teha? Vaid selleasemel ei tehta võlgnikuga mitte midagi?
Kolmas küsimus, kui elatusrahad on võlgu, kas mina pean laskma tal last näha, kui sedagi teeb korra aastas alkoholijoobes või ainult viikesk minutiks. See lapse mõnitamine!? Olen ma kohustatud last näitama inimesele, kes ju omapoolseid kohustusi ei täida?
Last olen kasvatanud aastaid ilma tema mingisuguse abita, meil reeglid kasvatuses ja muus sotsiaalses elus paigas ja nüüd mingiaeg tema tuleb ja nõuab oma arvestamata lapsega.
Kui elatusrahad on maksmata ja reaalselt ei ole lapse bioloogiline isa ültse huvi üles näidanud lapse vastu, on mul võimalus taotlusel saada ainuhooldusõigus?
Mulle meeldiks isa lapsele, kuid mitte aastas korra keegi kusagilt tuleb aj ütleb et ta on isa ja laps poeb kuskile nurka peitu. Palun infot võimaluste kohta.

Re: Võlgnik välismaal

17 Apr 2012, 12:45

Teil on võimalus pöörduda kohtusse avaldusega ja taotleda lapse üle ainuhooldusõigust. Riigilõiv selliselt avalduselt on 12,78 eurot.

Elatise võlgnevuse osas peaksite aga ühendust võtma kohtutäituriga. Kui Te teate lapse isa töö-ja elukohta välismaal, siis teavitage sellest kohtutäiturit, et täitur saaks asuda täitma teie vahel sõlmitud notariaalset lepingut elatise osas. Teie kirjast võib teha järelduse, et lapse isa hoidub kuritahtlikult kõrvale lapse ülalpidamise kohustuse täitmisest. Sellisel juhul on üheks võimaluseks pöörduda avaldusega prokuratuuri või politseisse, et algatada kriminaalasi Teie endise abikaasa vastu KarS § 169 tunnustel.

Kedagi sunnitööle paigutada ei ole võimalik.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta