Laen BigBankist

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Laen BigBankist

15 Apr 2012, 20:12

Kirjutan, et paluda abi alljärgnevalt kirjeldatud loo põhjal edasisel toimimisel. Lugu sai alguse juba ammu (2008.? aasta suvel). Tegu on võlaga, mis sai võetud Big-ist, 3000,- (krooni) maksin tagasi osade kaupa, siis mingil hetkel tekkis kirjadega segadus - arusaamatuks jäi, kas olen tasunud kõik, mis vaja, või peaksin veel 1500,- maksma, saatsin sellekohase maili, vastust ei tulnud. Ja nii jäi asi soiku. Ühel hetkel saadeti nõue 8000,- -le. läksin võlanõustaja juurde, ta soovitas mitte maksta. Jälle vaikus.
Läks aeg, minu poole pöördus mingi (ei mäleta nime) inkassoettevõte, palusid, et ma tuleks ja sõlmiks nendega lepingu tagasimaksegraafikule summas 1800,-. Leidsin, et see on mõistlik (sest 1000 või 1500,- olin ikkagi võlgu jäänud) ja leppisime kokku kuupäevad, kontonumbrid jms. Järgmisel päeval helistati mulle sellest ettevõttest ning öeldi: "Rebi see leping puruks, BigBank võtab sinuga ise ühendust". keegi minuga ühendust ei võtnud. Umbes poole aasta pärast suhtlesin pangaga (ei mäleta kumma initsiatiivil) ja nad lubasid selle loo üle vaadata ja minuga nädala jooksul ühendust võtta. Ei midagi. Jälle hulk aega mööda. Hiljuti sain kirja inkassost, kes oli loo kohtusse andnud. Kirjutasin neile ise vastuväite, selgitades, et olen valmis maksma tookord üles jäänud põhiosa, aga mitte vahepealse viivitusega tekkinud lisatasusid, kuna ma ei näe seal oma süüd. Ja põhiosa oli seni jäänud maksmata, sel lihtsal põhjusel, et ma ei teadnud, kellele tasuda. Selle peale sain kohtust kirja, et hagi võeti tagasi. Inkassofirma ise ei vastanud.

Nüüd on möödas paar kuud ja eile helistati uuest inkassoettevõttest, teatega et pean maksma 179 eurot, muidu uuesti kohus. Ütlesin, et vajan mõtlemisaega esmaspäevani. aga täna hommikul leidsin kirja, kus nõutakse viivitamatult poole suuremat summat. Vähe sellest, et puudub summa lahti kirjutatuna, on seal puudu tähtaeg maksmiseks ning ka minu isikukoodi asemel on kellegi võõra meesterahva oma. Niisiis - mida ma peaks vastama selle kirjale (ka telefonis öeldud ja paberil olev erineb 2korra), ning kui kaua nad mind ähvardada ja "pommida" saavad. Olen korduvalt teatanud soovist põhiosa tasuda, aga millegipärast näib, et kontakti saab alles siis kui on lisatasud mängus. Kellele siis mida maksta? Loodan Teie kiirele vastusele, kardan et hirm nende automaatsete kirjade, sundtäitmiste ning mitmekordsete lisatasude ees sunnivad mind sõlmima ebaõiglaseid lepinguid.

Re: Laen BigBankist

15 Apr 2012, 20:13

Probleemi kohtuväliseks lahendamiseks peaksite isiklikult pöörduma esmalt pangakontorisse, kust Te laenu võtsite. Loodetavasti on Teil olemas laenuleping. Teil tuleks esmalt selgust saada, kui palju Te siiski lepingu järgi võlgnete pangale. Pangast paluge teavet, kas pank on loovutanud võlanõude inkassofirmale sissenõudmiseks. Kui selgub, et võlanõue on loovutatud inkassofirmale, siis saab selle täitmine ikkagi toimuda vastavuses pangaga sõlmitud lepinguga, millele ilmselt inkassofirma võib lisada kantud kulutused. Looge endale selgus võetud laenu jäägi osas ning selles, kellele Te käesoleval ajal peate kohustuse täitma. Kui pank ei ole nõuet loovutanud tuleb laenujääk tasuda pangale. Kui aga laen on loovutatud inkassofirmale, siis tuleb laenujääk tasuda inkassofirmale. Teile on oluline, et tasutud saaks just laenu põhiosa. Kui Teilt nõutakse ebamõistlikult suuri viiviseid või muid kulutusi, siis keelduge tasumisest. Laenu tagastamise maksekorraldustele kirjutage selgituseks, et maksate laenu põhiosa tulenevalt laenulepingust BigBank'iga. Maksekorraldusel lisage selgitustele veel laenulepingu number. Maksekorraldused tuleks alles hoida, et saaksite vajadusel tõendada võlgnevuse tasumist.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta