pangaga pahuksis

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

pangaga pahuksis

07 Mai 2012, 13:41

Tere! Mina küsin mõned asjad.Nimelt olen ma maksuvõlglane panga ees,kuid sinna panka tuleb mul ka lapsele kohtupoolt määratud elatusraha.(ARve blokeeritud )Pangale maksan iga kuu teatud summa mis olen võimeline maksma (kus juures see suusõnaline kokkulepe sest graagikut pole ma saanud neilt),kuna olen töötu ja väiksem pesamuna sai alles 2 aastaseks. Mul on tehtud pangale ka avaldus mis nad ise kusjuures palusid mul teha ,et elatusrahasid nad kinni ei saa pidada et sellest võlga maksta.Teen ise ülekande.Eelmine aasta juba ähvardati mind et võtavad selle summa (elatusrahade)mul ära sest soovivad suuremat sissemakset jne ,sest neid ei pidavat huvitama minu rahaline seis ja et laps on nii väike.Mingit graafikut mulle pole tehtud selle aastapeale mis ma maksnud juba olen.Räägitakse kuidas nad on hoopis mulle vastu tulnud jne. Mul soov teada kas mul on õigus ennast ka millegagi kaitsat.Olen töötu ja kahe alaealise lapse ema.Ja kui mul pol evõimalik suuremat summat maksta kas siis peangi lubama neil elatusrahad ära võtta ja lastele öelda sorry täna ei söö kuna muu sissetulek ju puudub.

Re: pangaga pahuksis

11 Mai 2012, 16:30

Tere,
märgite, et Teie arve on blokeeritud – sellest võib järeldada, et Teie suhtes on algatatud täitemenetlus ja Teie konto on kohtutäituri poolt arestitud.
Sissetulekut ei või arestida töötasu alammäära ulatuses (290 eurot kuus), millele lisandub 1/3 töötasu alammäärast ülalpeetava kohta. Sissenõuet ei saa pöörata ka seadusel põhinevale elatisele. Selleks tuleb Teil teha kohtutäiturile vastav avaldus ja esitada asjakohased dokumendid (elatise kohtuotsus, lapse sünnitunnistus, töötasu tõend jms).
Kui sissenõudja (pank) ei ole nõus sõlmima maksegraafikut, tuleks seda taotleda kohtu kaudu. On ka võimalus taotleda sõltuvalt Teie majanduslikust olukorrast võlgade ümberkujundamist, äärmuslikul juhul füüsilise isiku pankrotti.
Täpsemalt võlgniku õigustest ja kohustustest ja võlgade ümberkujundamisest, aga ka pankrotist saab lugeda siit: https://www.juristaitab.ee/kusimused-va ... olen-volgu ning lisaks http://www.kpkoda.ee/content/avaliku-poole-lingid/kkk

Vastas: Evelyn Bach, SA Õigusteenuste Büroo

Vasta