Pank on kandnud rohkem raha

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pank on kandnud rohkem raha

20 Juul 2012, 13:33

Tere!

Selline lugu, et tahtsin enda raha kätte saada Sydbank(taani pank) kontolt ja konto üldse kinni panna. Sest ma ei saa Eestis olles vaadata palju seal raha peal on ja mõttetu hoida ka niisama. Saatsin kirju, et saadaksid siis kogu mu raha mis seal kontol on ja paneksid selle konto kinni. Juhtus, aga et saatsid umbes 7000ddk asemel 7000 euri. Kogemata ilmselt keegi pani ddk asemel eur valesse kohta. Kuna ma seda ei teadnud alguses, et palju mul seal raha peal on, siis olin lihtsalt õnnelik, mõtlesin, et äkki puhkuse raha ja mingi maksuraha äkki tulnud juurde vms... Igatahes jah nad teatasid enda eksimusest siis ja ütlesid et saatsid kogemata vale summa ja saadavad kohe õige(7000ddk) ning raha võetakse lihtsalt tagasi. Hetkel tuli mul swedbanki teade siis:
Teie kontole on laekunud 18.07.2012 , summa: umbes 7000eur , ref ...
Saime välispangalt sõnumi kus nad paluvad antud laekumine tagasi kutsuda.
Palun saatke meile oma otsus pangateatega.

Kas mul on kohustus see tagastada või mitte? Mis juhtub kui ma ei nõustu neile tagasi saatma? Kas on selliseid seaduseid, et ma pean raha tagastama. Sydbanki endal on võimalik, et kuskil tingimustes on see kirjas väikses kirjas taani keeles. A noh taani keel, seda ei ole eriti hea tõlkida,google translatoriga jääb hätta igatahes.

Re: Pank on kandnud rohkem raha

26 Juul 2012, 09:26

Tere

Taani õigus – seda vastajad ei tunne. Kuidas reageerib tagasikutsumisest keeldumisele Taani pank, saate teada nende poolt vastava nõude esitamisel. Eesti võlasuhete regulatsiooni kohaselt oleks tegemist alusetu rikastumisega.

Lugupidamisega,
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta