Võla tagasi saamine.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Võla tagasi saamine.

28 Juul 2014, 12:12

Tere,

mure selline,et andsin kunagi tuttavale laenu. Tegime ka kirjaliku lepingu mille ta allkirjastas.
Leping sai vormistatud pea kolm aastat tagasi. Siiani olen saanud tagasi summast vaid 30% umbes ehk mängitakse lolli ja mõni kuu kantakse vaid 1.- euro peale jne.
Uurisin ka ühest Inkassost ja õeldi,et ta ongi selline inimeneid,et tal kontod kinni ja pole midagi teha.
Nüüd tean,et ta juttude järgi käib tööl aga rääkides temaga siis kirjutab,et jah, homme maksan ja nüüd nii juba viimased 5kuud.
Kui ütlesin,et annan politseisse või kohtusse siis ütles,et tal suuremad õigused ja ta annab mind hoopis kuna ma temalt võlga nõuan üldse. Ühesõnaga raske inimene.
Mis on mu õigused edasiseks?
Kas politsei teeb midagi? Olen proovinud ise rääkida võlginikuga ja ka ta emaga aga ei midagi. Ainult lubadused aga ei ühtki summat!

Re: Võla tagasi saamine.

29 Juul 2014, 15:01

Politsei Teid kahjuks aidata ei saa, kuid Teil on võimalik algatada maksekäsu kiirmenetlus. Maksekäsu kiirmenetlus on hagita menetluse liik, mis võimaldab hagimenetlusest kiiremini (kohtuistungita) ja väiksemate kuludega saada võlga või elatist välja mõistvat kohtulahendit rahalistes nõuetes, mille suurus koos intressidega ja viivistega ei tohi ületada 6400 eurot.

Asja saab algatada ehk maksekäsu kiirmenetluse avaldust saab esitada üksnes elektrooniliselt, keskkonnas https://www.e-toimik.ee ning avalduse menetlejaks on Pärnu Maakohtu Haapsalu kohtumaja.

Avalduse esitamisel maksekäsu kiirmenetluse asjas tasub algselt avalduse esitaja riigilõivu kolm protsenti nõudelt, kuid mitte alla 45.-euro (riigilõivu seaduse § 57 lg 6). Avaldusele lisage (skanneritud koopia) kirjalikust lepingust ja Teie pangakonto väljavõte, millest nähtub, et võlgnik on Teile midagi ülekandnud (tõend sellest, et võlgnik tunnistab oma võlgnevust ja Teie nõue ei ole aegunud).


Vastas Jana Kitter.

Vasta