Auto kasutusleping

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Auto kasutusleping

14 Mär 2011, 20:47

Tere,

Ettevõtte saatis ca 2 aastat tagasi ametiauto kasutamise kokkuleppe vormi, mille pidin allkirjastama, kuid vist unustasin, sest reaalselt seda praegusel hetkel olemas ei ole. Ettevõtte poolselt esindajalt ei tulnud ka märget, et leping sõlmimata ja mulle väljastati volitus, millega olen ca 2 aastat sõitnud. Hiljuti juhtus väike avarii ja hakkasin uurima kui suur on omavastutus ning millised on minu kohustused ja mis on tigimused kokkuleppes ja tuli välja, et kokkulepet polegi sõlmitud. Ettevõtte poolne esindaja tahab seda tagantjärgi teha ja mingit infot mulle ie jagata,mis on minu õigused ja kohustused autokasutamise lepinguta ning millised tagantjärgi sõlmitud kokkuleppega. Ühesõnaga, ma ei julge seda tagantjärgi allkirjastada, kui see on kellegi tegemata töö.


Tänud vastuse eest!

Re: Auto kasutusleping

16 Mär 2011, 10:13

Nagu märgite, jäi kokkulepe sõlmimata Teie hooletuse tõttu ning autot kasutasite volituse alusel 2 aasta jooksul. Kui autol on kaskokindlustus, järelikult on kindlustuslepingus omavastutus sees, ja kuna olete volitatud kasutaja, siis peate ka selle omavastutuse summa kandma. Kui kaskokindlustust pole, siis on asi natuke keerulisem.
Kui ettevõtte esindaja soovib nüüd kokkulepet sõlmida, siis palun otsige välja see eelmine, Teie poolt saatmata/tagastamata jäänud kokkulepe, ja lähtuge sellest. Kui Te eelmist kokkulepet ei leia, siis peab ettevõtja Teile uue kokkuleppe esitama. Sellisel juhul on Teil võimalik seda kokkuleppeliselt muuta, täiendada või esitatud redaktsioonis allkirjastada. Kokkulepet saab ikka sõlmida vaid poolte kokkuleppel. Kui ettevõtja esindaja ei anna Teile infot, ei saa ka kokkulepet sõlmida.

Vasta