If kindlustuse võlanõue

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

If kindlustuse võlanõue

16 Mär 2011, 18:01

2009. a suvel olin oma autoga osaline liiklusõnnetuses. Teine pool tunnistas end süüdi ja If kindlustus (If P&C Insurance AS) tegi paari päevaga otsuse minu kasuks. Auto kordategemine toimus nende poolt soovitatud remondifirmas. Käesoleva aasta jaanuaris saatis If mulle kirja, (mille sain olude tõttu kätte alles hiljuti ja ) milles teatatakse, et nende täiendava kahjujuhtumi käsitlemise käigus selgus, et liiklusõnnetuse põhjustasin siiski mina ning nüüd tuleb mul tasuda tagasinõue omavastutuse ulatuses. Täna sain kirja juba If-i esindajalt Lindorff, milles nõutakse If-i soovitud tagasinõude ja nõudekulude maksmist. If-i e-büroo ei näita minu suhtes ühtki kahjukäsitlust.

Kuidas toimida, kui ma pole nõus If-i pretensioonidega ega pea nende asja käsitlust õiglaseks?

Re: If kindlustuse võlanõue

17 Mär 2011, 16:36

Esmalt palun võtke ühendust võlgade sissenõudefirma Lindorffiga ja If Kindlustusega. Kindlasti on vaja välja selgitada asjaolud ja faktid, mis tingisid otsuse ümbervaatamise ja Teie süü tuvastamise. Te saate kirjalikult neile vastu vaielda ja põhjendada oma seisukohti. Toonitan veelkord, et vajalik on kirjalik selgitamine ja omapoolsete faktide välja toomine. Võimalusel tehke palun antud dokumentidest koopiad. Kui kindlustusfirma ei rahulda kokkuleppe menetlusel Teie taotlust ja Teil on kindlad tõendid kindlustusfirma vastu, siis saate pöörduda kohtu poole kindlustusfirma otsuste kehtetuks tunnistamise osas.

Vasta