Valla poolt sõlmitud jäätmeveo leping

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Valla poolt sõlmitud jäätmeveo leping

21 Mär 2011, 10:58

Tere.
Soovin teada, kas vald toimis seadusi arvestades pädevalt. Olen ühtlasi KÜ esimees ning jäätmefirma saatis mulle teate, et jäätmevedu kallineb. Kuna vald sõlmis jäätmefirmaga lepingu 2008. aastal ning see lõpeb 01.01.2012, seejuures kinnitati ka hinnakiri. Kas seejuures võib vahepeal jäätmeveo hindu muuta olenevalt kinnitatud hinnakirja alusel? Pöördusin ka valla poole ning sealt tuli mulle vastus jah valla määrusega tõstame jäätmeveo hinda.

Re: Valla poolt sõlmitud jäätmeveo leping

21 Mär 2011, 10:59

Kui hinna on kinnitanud vallavolikogu või vallavalitsus ja selleks on võetud vastu sellekohane määrus, siis on jäätmeveo hindade tõus seaduslik. Samas saate vaidlustada õiguskantsleri või kohtu kaudu valla määrust, kui see on Teie meelest seadustega vastuolus. Kui määruses on sees hinnatõusu põhjendused ja põhjus, siis vaidlus üsna perspektiivitu.

Vasta