Küsimus ühisvara kohta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Küsimus ühisvara kohta

02 Mär 2017, 11:04

Tere! Elan oma abikaasast lahus kolmas aasta. Ametlikult lahutatud ei ole. Üürin ühte toakest. Nüüd avanes võimalus osta endale korter. Pean selleks võtma pangalaenu, mida hakkan ainuisikuliselt tagasi maksma. Kas korteri ostuga muutub see momentaalselt abikaasaga meie ühisvaraks? Kuidas teha nii, et minu nimele ostetav korter olekski ainult minu ja jääks ka peale lahutust ainult minu omandiks? Meie abielu sõlmiti nõukogude ajal, mingit abieluvara lepingut meil tehtud ei ole.

Re: Küsimus ühisvara kohta

02 Mär 2017, 22:36

Te peate ikka abielu lahutama ja siis endale vara soetama. Kõik abielu jooksul soetatud vara on automaatselt ühisvara, kui ei ole sõlmitud abieluvaralepingut või abiellumisel valitud vara lahususe režiimi.

Probleemide vältimiseks soovitan kas sõlmida abieluvaraleping või mittetoimiv abielu lahutada.


Vastas Krista Paal.

Vasta