Juhatuse liikimega sõlmitud leping

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Juhatuse liikimega sõlmitud leping

12 Mär 2017, 10:23

Tere !
Kes võib sõlmida juhatuse liikmega töölepingu -juh liikme lepingu . töövõtulepingu ? Kas teine juh liige tohib allkirjastada juh esimehe juhatuse liikmelepingut ja kas juhatuse liikmel võib olla sõlmitud tööleping ? Maja põhikirjas on et lepinguid võib sõlmida juhatuse esimees üksinda ( ta on ka nimeliselt B kaardil ) või kolm juhatuse liiget koos. Kas selline lepingute sõlmimine kehtib ka tööle võtmise korras , Ja kas juhatuse esimees tohib oma ametit muuta ilma üldkoosoleku otsuseta , Üldkoosolek on juhatuse valinud kui juhatuse liikmed ja juhatuse liikmete hulgast valitakse juhatuse esimees .
Olen soovinud dokumetidega ja protokollidega tutvuda aga seda mulle ei lubata , ( juh esimees ütleb et dokumente saab vaadata ainult tema juuresolekul tema korteris ( Meil on maja keldrikorrusel korralik koosolekute pidamise ruum ,sinna ta ei too dokumente , mina pelgan teda ja tema korterisse ei ole kohustatud minema ) Põhikirjas on öeldud et peab saama tutvuda ,aga juh. esimees ei võimalda. Mida teha ?
P.S Mulle arvestati soojusenerga oktoobri kuu ühe kuu asemel alates 01.01.2016 kuni 31.10.2016 ( andurite näit oli lihtsalt nulliks muutunud ja siiani ei ole mulle rohkem arvestatud summat tagasi arvestatud. Asutus kes soojusenergiat arvestab saatid meili et Teil on tehtud ümberarvestus ... summas . Aga juhatuse esimees ütleb et on ümberarvestus tehtud ,aga minu maksetedetel sellist tagasiarvestuse summat pole . Olen koostanud tabeli ja näidanud minu andurite näidud ,aga ei juhatus ega juhatuse esimees ei anna seda summat edasi raamatupidajale ,kes peaks selle summa minu korteri maksetaetele panema ? Mida teha

Ette tänades .

Re: Juhatuse liikimega sõlmitud leping

13 Mär 2017, 22:39

Korteriühistu on mittetulundusühing ja korteriühistuseaduses reguleerimata küsimustes rakendatakse korteriühistu suhtes mittetulundusühingute seaduse sätteid. Mis puutub lepingute sõlmimisse, siis juhatuse liikmete esindusõigus on sätestatud mittetulundusühingute seaduses ja korteriühistu põhikirjas. Põhikirjas võib ette näha, et juhatuse liikmed või mõned neist võivad esindada mittetulundusühingut ainult ühiselt. Kolmandate isikute suhtes kehtib piirang ainult siis, kui see on kantud registrisse.
Juhatuse liikmed on mittetulundusühingu nimel tehingute tegemisel kohustatud mittetulundusühingu suhtes järgima põhikirjas ettenähtud või üldkoosoleku või juhatuse kehtestatud piiranguid. Esindusõiguse piiramine ei kehti kolmandate isikute kohta.
Kui korteriühistu põhikirjas on ettenähtud võimalus tutvuda korteriühistu dokumentidega, siis peab korteriühistu juhatus Teile seda võimaldama. Pöörduge kirjalikult korteriühistu juhatuse poole vastava taotlusega. Kui Te ei soovi minna korteriühistu juhatuse esimehe korterisse üksinda dokumentidega tutvuma, siis kutsuge kaasa keegi tuttavatest.
Soojusenergia eest enammakstud raha tagastamise küsimuses peaksite pöörduma selguse saamiseks korteriühistu raamatupidaja poole. Kui Te olete alusetult enam maksnud, siis võidakse Teie järgnevat arvet vähendada st teha tasaarvestus. Korteriühistu liikmete probleemid peaksid leidma lahenduse korteriühistusiseselt. Vajadusel saate oma probleemid juhatuse ja selle esimehega tõstatada korteriühistu üldkoosolekul.


Vastas Vambola Olli.

Vasta