Üürileandja keeldub lepingut lõpetamast ja raha tagastamast.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Üürileandja keeldub lepingut lõpetamast ja raha tagastamast.

12 Mär 2017, 21:52

Tere.
Probleem.
Üürisin äriruumid üheks aastaks (eraisikuna firmalt).
Leping algas1 dets. Vastavalt kokkuleppele oli esimene kuu tasuta, et siis ruumides vajalikke ümberkorraldusi ja parendusi teha. See on ka lepingus fikseeritud.
1 jaan. pidi algama äriruumide sihipärane kasutamine. Siis aga jäid üürileandja asjad/tööd endiselt ruumidesse üürniku tegemisi segama. Ja seda kohati isegi nii, et üürniku asjad olid rikutud või töö tegemine võimatu. Seda mitte igapäevaselt, aga pidevalt Ja seda kuni tänasepäevani. (8märts)

8 märtsi hommikul teavitasin üürileandjat lepingu lõpetamisest. (erakorralisuse põhjus on üürileandja süsteemne lepingu rikkumine)
9 märtsil saatsin kirjalikult avalduse.

Tänaseks keeldub üürileandja lepingut lõpetamast ja samuti ka tagatisraha tagastamast. (üle 2000€ )
Samuti pole saanud siiamaani mitte ühtegi kommunaali arvet. (jaan/veebr)
Nüüd üritab komm arvete mitte tasumisega seda kogu jama "siluda"
Kuna üürileandja on ise üürnik siis sai koheselt palutud äriruumide edasiüürimise kirjalikku luba. Mida ootan tänase päevani.
Kuidas sellega on ? Kui ruumide reaalne omanik pole nõusolekut edasiüürimiseks andnud ?

Üürileandja pakkus varianti, et tagastab raha siis kui leiab uue üürniku.(kuna ettemaksuraha tal enam reaalselt pole)

Järgmiseks pakkus varianti, et kuuaega.
Ja kolmandaks, et siis kui ise tahab.

Palju on kirja teel aetud, samuti sai viimane vaidlus tunnistajate juuresolekul läbi viidud. Kus inimene tunnistas avalikult, et põhimõttepärast ei tagasta raha kohe. Samuti on ka viimane vaidlus salvestatud. Kuid see on ilmselt kohtusse mineku puhul mitte arvestatav materjal ? Soov oleks esialgu proovida ilma kohtuta ja panna "üürileandjale" mõistus pähe.

Kuidas edasi käituda ?

Re: Üürileandja keeldub lepingut lõpetamast ja raha tagastam

13 Mär 2017, 22:41

Üürilepingu lõpetasite Teie ise, kui Te teatasite üürileandjale, et ütlete üürilepingu üles. Üürilepingu ülesütlemise avaldus peab olema edastatud kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis. Kui nüüd on tekkinud probleemid tagatisraha tagastamisega, siis juhul, kui üürileandja keeldub Teile alusetult raha tagastamast, siis ei jää Teil ikkagi muud üle, kui pöörduda kohtusse. Teie kirja põhjal võib järeldada, et Teil on piisavalt võimalusi oma nõudmiste tõendamiseks. Kohtusse pöördumisel on otstarbekas pöörduda advokaadi poole, kes esindaks Teid kohtuvälises menetluses ja kohtus.


Vastas Vambola Olli.

Re: Üürileandja keeldub lepingut lõpetamast ja raha tagastam

14 Mär 2017, 10:35

Tänaseks päevaks on selgunud, et antud MTÜ-l pole mittemingisugust õigust ruume edasi üldse üürida. Selleks puudub igasugune õigus ja luba.
Samuti on MTÜ-l ka üürileping kehtetud mida pole põhjusega pikendatud. (oht hoone lammutamisele) Uus omanik alles mõtleb mida honestuga edasi teha.

Asi lõhnab krimka järgi ?

Nüüd kui asjalood ongi nii, siis kas ja kui seaduspärased on siiani maksud 2 kuu üür ?
Kas mul on õigus seda tagasi nõuda ? Vahet pole kas siis otse üürileandjalt (mida ta ilmselgelt teha ei taha) või siis juba läbi kohtu ?

Re: Üürileandja keeldub lepingut lõpetamast ja raha tagastam

16 Mär 2017, 07:16

Teie juhtumi puhul on tegemist kahe lepinguga. Üks üürileping on sõlmitud ruumide omaniku ja üürniku vahel, kellel ei olnud õigust sõlmida Teiega allüürilepingut. Teine leping on sõlmitud üürniku ja Teie kui allüürniku vahel. Üürnik vastutab ruumide omaniku ees lepingu rikkumise tõttu, sest ta andis ruumid allüürile selleks luba omamata. VÕS § 288 lg 1 sätestab, et üürnik võib üürileandja nõusolekul anda asja kasutamise osaliselt või täielikult edasi kolmandale isikule (allkasutus), eelkõige anda asja allüürile.
Kui Te leiate aga et tegemist on kuriteoga, siis peaksite tegema politseile kuriteoteate. KarS § 209 sätestab vastutuse kelmuse eest. Kelmus on teisele isikule varalise kahju tekitamine tegelikest asjaoludest teadvalt ebaõige ettekujutuse loomise teel varalise kasu saamise eesmärgil.
Kui üürnik on rikkunud Teiega kui allüürnikuga sõlmitud lepingut, siis peaksite juhinduma lepingust. Lepingus peaks olema sätestatud vastutus lepingu rikkumise puhuks. Juhul, kui Te kandsite kahju isiku tegevuse tõttu, kes Teile ruumid allüürile andis, siis on loomulikult Teil õigus nõuda kahju hüvitamist. Tehke kirjalik ettepanek, kas osa üüri tagasi maksmiseks või siis kahju hüvitamiseks. Kui isik ei nõustu Teie ettepanekuga, siis vaidluse lahendamiseks tuleb Teil pöörduda kohtusse.


Vastas Vambola Olli.

Vasta