Üürikorteri tagatisraha

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Üürikorteri tagatisraha

10 Apr 2017, 10:05

Tere!

Minu üürikorteri leping pidi lõppema 31. juuli 2017. Üürilepingus on kirjas, et soovist leping enneaegselt lõpetada tuleb ette teatada vähemalt kolm kuud. Neljandal septembril 2016 (neli kuud varem) teatasin, et soovin lepingu lõpetada neljandal jaanuaril 2017. Lepingus on ka kirjas, et üürilepingu korrektse lõpetamise puhul kuulub tagatisraha üürilisele tagastamisele. Küsisin ka igaks juhuks korteri omanikult üle, et kas enneaegselt, kuid lepingu nõete kohaselt üürilepingut lõpetades saan ikka tagatisraha, vastus oli positiivne. Neljandal jaanuaril 2017 lõpetasimegi lepingu, kuid omaniku sõnul tuli 1-4 jaanuari kommunaalid samuti tagatisrahast maha arvestada, niiet raha tagastamine lükkus 10. veebruari kanti, mil kommunaalid selguvad. Kannatlikuna ootasin terve veebruari kuu, kuid raha üle ei kantud. Peale neljandat märtsi, kui lepingu lõppemisest oli möödas kaks kuud ja ühtegi nõudmist minu vastu esitatud ei olnud, saatsin omanikule kirja teel oma nõude tagatisrahale, viidates sealjuures VÕS §308 kolmandale punktile. Sellepeale sain vastuse, et tema on kuu lõpuni puhkusel ning raha tagastamise kuupäevaks seadis ta 1. aprilli. Kui 5. aprilliks raha jätkuvalt üle kantud ei oldud, saatsin uuesti kirja teatega, et ootan raha tagastamist. Sellele kirjale enam vastust ei saanud. Siit küsimus: kuhu peaksin pöörduma või kuidas käituma, kui omanik lükkab tagatisraha tagastamist edasi ning kahe kuu möödudes eirab minu nõudmisi raha tagastada? Omanik on küllalt nimekas eesti ettevõtja ning krediidiinfo leheküljelt vaadates on kolm tema seitsmest ettevõttest makseraskustes. Kuidas saada selliselt inimeselt oma raha kätte?

Re: Üürikorteri tagatisraha

18 Apr 2017, 15:01

Tere,

Kuna üürileandja rikub oma kohustust tagastada tagatisraha peate Te esitama asukohajärgsesse maakohtusse hagi tagatisraha tagastamiseks. Lisaks on Teil vastavalt VÕS § 101 lg.1 p. 6 alusel õigus nõuda viivist.

Vastas Lia Niitaru

Vasta