Korteri üürileping

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteri üürileping

01 Aug 2017, 22:07

Soovin sõlmida korteri üürilepingut, korteri omanikuks on minu vanaema aga ta ise ei soovi asjaajamisega tegelda. Kas minul kui üürileandjal peab olema notariaalselt tõestatud volitus või piisab lihtsalt vanaema poolt kirjutatud volikirjast?

Re: Korteri üürileping

10 Aug 2017, 12:42

Tere!

Põhimõtteliselt võib anda volituse vabas vormis (suulises, kirjalikus, kirjalikku taasesitamist võimaldavas, elektroonilises, notariaalselt kinnitatud või notariaalselt tõestatud vormis). Kuid sellel üldreeglil on oluline erand - kui seaduses on tehingu tegemiseks ette nähtud teatud kindel vorm, mille järgimata jätmise korral on tehing tühine, peab tehingu tegemiseks antud volitus olema samas vormis. Nii näiteks võib vallasasja müümiseks anda volituse suulises vormis. Volitaja esindamiseks kohtus tuleb volitus vormistada vähemalt kirjalikus vormis. Kui aga volitaja soovib anda volitust näiteks kinnistu müügiks, peab volitus olema notariaalselt tõestatud vormis.

Seega, kuna üürilepingul ei ole seaduses sätestataud vorminõuet, võib Teil olla ka suuline volitus. Soovitaksin siiski selle vormistada kirjaikult.

Notariaalne volitus oleks vajalik ostu-müügi või muu notariaalse vorminõudega tehingu tegemiseks.

Vastas

Tiina Mölder
Eeesti Õigusbüroo jurist

Vasta