Leping.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Leping.

27 Sept 2017, 00:17

1. Rakvere linnavalitsus keeldus mu elamiskõlbmatuks muutunud kinnistu prügiveolepingu vabastusest, kuid, olen sügava puudega töövõimetuspensionär, ja selle kinnistu maa erastamisel on rikutud mul omandiõigust,ehitustegevus seega võimatu, katuseräästa alune maa ei kuulu mulle jms. Sinna on sisse murtud ja rüüstatud,üle 10 aasta pole ma seal elanud, ega keegi ja prügivedu pole olnud, kuid nüüd, keelduti mul prügiveo lepingust vabastamisest, kuigi linnas maakinnistute omanikel on prügiveo vabastus, kuid maja olemasolul seal nad sunnivad prügiveo lepingut, selgitati mulle. Teistes omavalitsustes, näiteks suvilapiirkondadeski, kui inimesed majas ei ela, antakse vabastusi prügiveost. Kas on õigus nõuda minult, täiesti teistest sõltuvalt ja tõesti oma kinnisvara mitte kasutavalt inimeselt lepingut olematu prügi veo eest + Kuigi viidati, et mu kinnistul pole aeda ja prügi võib sinna kanduda, siis sama hästi võib see kusttahes lenduv prügi sealt mujalegi kanduda, ning linnavalitsus aeda sinna ei lubavatki panna, ning aedu ei nõuta teistelt vaid maa omanikelt, kel on sama juhuslik lendprügi probleem. Mis õigus on nõuda lepingut olematu teenuse eest ja kui ma ei suudagi seda täita, lisaks diskrimineerimine osade maaomanikega võrreldes - kel siis maa ehitisega pole ? Halduskohtusse pöördumisel mis seadused mind kaitseks ?
2. Omandiõiguse rikkumine maa erastamisel, kas tuleb ka Halduskohtusse pöörduda, siis Linna - või Maavalitsuse peale, kuid Maavalitsused kaotatakse, nagu prügiveo lepingu pealesurumisega olematu prügi ja suutmatusega seda tekitadagi, ja seal on riigilõiv 15 eurot, või kuidas riigilõivu teada saab ?
3.Kuna ma olen enda omandiõiguse rikkumistest teema tõstatanud, siis kas kius motiividena loeb midagi ?

Re: Leping.

08 Okt 2017, 16:41

Tere,

Korraldatud jäätmevedu on reguleeritud Jäätmeseadusega. Jäätmeseadus on leitav Riigi Teatajast aadressil https://www.riigiteataja.ee/akt/1010720 ... #para69lg1
Selle § 69 lg 4 kohaselt, kui kohaliku omavalitsuse üksus on veendunud, et kinnistul ei elata või kinnistut ei kasutata, võib ta jäätmevaldaja erandkorras vabastada tema taotluse alusel teatud tähtajaks korraldatud jäätmeveoga liitumisest.Tähtaja määramiseks peab kohaliku omavalitsuse üksus eelnevalt kohapeal kontrollima, et jäätmevaldaja korraldatud jäätmeveoga liitumisest vabastamise asjaolud on tõesed ja vabastamist võimaldavad.
Seejuures tuleb jälgida lg 5, mille kohaselt jäätmevaldaja esitab järgmise aasta 20. jaanuariks kohaliku omavalitsuse üksusele kirjaliku kinnituse, et kinnistul ei ole aasta kestel elatud või kinnistut ei ole kasutatud. Kui aga nimetatud tähtajaks ei esitata nõutavat kinnitust, loetakse korraldatud jäätmeveoga liitunuks 21. jaanuarist arvates.

Et hinnata kõiki Teie poolt esile toodud asjaolusid, tuleks Teil pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele. Seal saab juristi kaasabil selgitada ka väljavaated ja õiguskaitse meetmed tulemuslikuks tegutsemiseks. Registreeruda saab Teile sobivasse nõustamiskohta veebilehel juristaitab.ee

Vastas

Tiina Mölder
jurist

Vasta