Leppetrahv Citypark poolt

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Leppetrahv Citypark poolt

08 Nov 2017, 22:36

Tere

27.10.2017 koostati minu sõiduki suhtes leppetrahv summas 10 eurot OÜ Citypark Eesti poolt asjaoluga ''Parkimise algusaeg märkimata'' kohas, kus on lubatud parkimiskella kasutades parkida tasuta kuni 4h. Olin asetanud parkimiskella korrektsete numbritega armatuurile nähtavale kohale kõrvalistuja poolsele osale ja parkisin sõidukit ligi 2h.
Antud aadressiks on Mustamäe keskuse parkla, kus on võimalus ka hoones sees elektroonilisel tablool fikseerida sõiduk ja parkimise algusaeg, kuid kuna kasutasin teenust antud hoone teises küljes, kasutasin manuaalset parkimiskella nagu paljudel teistel kordadel asutust külastades. Kas manuaalne parkimiskell võrdsustub elektroonilise parkimiskellaga või tuleb kasutada elektroonilist kella selle olemasolul? Lepingutingimustes sellest juttu ei ole (ka parkla teatetahvlil mitte).
Tõenäoliselt lohakas kontrolör ei vaadanud juhi poolselt küljelt piisava hoolsusega, mistõttu jäi manuaalne kell kõrvalistuja poolsel küljel märkamata.
Tuvastatav on ka minu parkimiskell Citypark poolt tehtud nendepoolsetel foto tõenditel!
Omaltpoolt esitasin nõuetekohase vaide samal päeval, millele ei ole vastust tulnud tänase päevani 11 päeva jooksul. Kohustus on leppetrahv tasuda 14 päeva jooksul isegi kui vaie on esitatud.
Küsimus, kui 14-ks päevaks kirjalikku vastust mulle ei esitata ja tasun leppetrahvi, kas juba tasutud leppetrahvi on võimalik hiljem tagasi nõuda (nt kohtulikult) või loetakse leppetrahv maksmise järgselt jõustunuks? Mis oleks leppetrahvi vaidele vastuse esitamise tähtaeg? Olen ka lisaks mõned päevad hiljem e-maili neile edastanud, kus soovisin kinnitust, et minu vaie on neil registreeritud, millele ei ole samuti vastust saanud.

Re: Leppetrahv Citypark poolt

16 Nov 2017, 06:40

Tere,

Citypark vaie tuleb esitada elektroonselt, kasutades nende veebilehel olevat vormi. Muus vormis esitatud pretensiooni Citypark ei menetle. Korrektselt esitatud vaiet menetleb Citypark Eesti kahe nädala jooksul pretensiooni esitamisest ning saadab pretensiooni esitajale kirjaliku vastuse. Juhul, kui parkimisoperaator pretensiooni ei rahulda, saadab Citypark Eesti parkimistingimuste rikkujale kirjaliku vastuse pretensioonile, milles on toodud leppetrahvi maksmise kohustus.
Kui peale leppetrahvi maksmist ilmneb, et makstud on ilma õigusliku aluseta, saab selle alati tagasi küsida Võlaõigusseaduse alusetu rikastumise sätetele tuginedes.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta