Kindlustusjuhtumi likvideerimise garantiitööd lõpetamata

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kindlustusjuhtumi likvideerimise garantiitööd lõpetamata

26 Dets 2017, 20:53

2016. aasta oktoobris toimus minu korteris uputus, mis sai alguse ülemisest korterist. Kahjustada said vannitoa ripplagi, köögi laminaatparketiga põrand, magamistoa lagi. Usaldasin kindlustusseltsi ja nõustusin nende pakutud ehitusfirmaga. Kindlustus väljastas talle garantiikirja summas 2 423,12€. Garantiikirjas on veel lause: „Remonttööde tellijaks on kindlustusvõtja, PZU finantseerib vaid kindlustusjuhtumi tõttu tekkinud kahjustuste kõrvaldamise.“ Novembri lõpus toimus kahjude likvideerimine.
Maikuust alates hakkasid parketi paanide nurgad ülesse paisuma. Ehitaja esindaja käis kohal ja väitis, et kõik on normipiires ja midagi ebakvaliteetset siin ei ole. Kindlustuse käest abi ei saanud nemad ütlesid, et kindlustus on oma hüvitise välja maksnud ja see on minu ja ehitusfirma vahel sõlmitud lepinguline vaidlus. Kui augustikuuks oli põrand juba reaalselt ülesse tõusnud, otsustasin võtta ehituseksperdi, kes vaatas kvaliteedi üle. Ehitaja esindaja ja ehitusekspert käisid koos kohal seisu üle vaatamas ja firma tunnistas, et parkett on pandud seinale liiga lähedale. Leppisime kokku nö garantiitööde teostamise aja (25.08.2017). Vannitoa põranda liistu ei õnnestunud tervena eemaldada ja leppisime kokku, et ostetakse samasugune uus ning tullakse hiljem paigaldama (29.08.2017). Liistu paigaldamise päeval helistati, et tellimine võtab kauem aega ja minuga võetakse ühendust, kui liist on kohal. Oktoobri teises pooles oli liist kohale jõudnud, aga leppisime kokku, et paigaldus toimub alates oktoobri viimasest nädalast. Rohkem minuga ühendust ei võetud. Olen kirjutanud firmale e-kirju 15.11, 29.11 ja 06.12, mis on vastusteta. Pöördusin 11.12 kindlustuse poole, kes saatis minu kirja ehitusfirmale edasi 20.12 ja palus minuga ühendust võtta. Tulemust tänaseni pole.
Ehitusfirmal on maksu- ja intressivõlad ja mulle tundub, et kindlustusjuhtumieelne seisund jääbki taastamata. Mis võimalused enne kohtusse pöördumist mul kindlustusvõtjana veel on? Kas kindlustus peaks siin sekkuma?

Re: Kindlustusjuhtumi likvideerimise garantiitööd lõpetamata

31 Dets 2017, 19:32

Tere,

Teie küsimusest selgub, et ehitusfirma, kes teostas veeavariijärgsed remonditööd, oli kindlustusseltsi lepingupartner ning kindlustusselts sõlmis ka lepingu Teie korteris tööde teostamiseks. Sel juhul tuleb ka ebakvaliteetselt teostatud tööde korrektset ümbertegemist nõuda kindlustusseltsil.
Kõigi asjaolude ja suhete/lepingute arvesse võtmiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele, et juristiga koostöös kõiki dokumente anlüüsida ja nõuded esitada. Seda saab soodsaimalt ja mugavalt teha registreerudes veebiaadressil www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta