Loominguline kinnisvara tehing

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Loominguline kinnisvara tehing

30 Dets 2017, 15:46

Tere!
Palun Teie intelligentset arvamust ning soovitust ühe tehingu osas. Ma soovin osta ühte korterit €40 000 eest, seejärel selle korteri renoveerida ning siis ära müüa €60 000 eest. Samas aga ei ole mul selle korteri ostmise jaoks raha ning ei plaani ka laenu võtta. Sellest tulenevalt tuli mul mõttesse järgnev leping:

Ma vormistan praeguse korteriomanikuga optsiooni lepingu, mis annab mulle õiguse see korter 6 kuu jooksul ära osta. Selle aja jooksul renoveerin korteri ning leian uue ostja. Seejärel peame kõik kolmekesi notari juurde minema (omanik, mina ja uus ostja) ning uus ostja kannab €60 000 notari deposiidikontole, mille järel saab ta korteri uueks omanikuks ning vana omanik saab €40 000 ja mina saan €20 000.

Kas selline tehing oleks reaalne ning teostatav? Teie soovitused muude tehingu variantide osas on soojalt teretulnud.
Lugupidamisega,

Re: Loominguline kinnisvara tehing

10 Jaan 2018, 09:23

Tere,

Optsiooni lepingu puhul on tegemist sisuliselt järelmaksuga ostmisega. Teie kirjeldatud asjaoludel jääb korter kuni tehingu vormistamiseni seni omaniku omandisse. Teie kirjeldatud tehingus on müüjaks sel juhul praegune omanik. Kui kõik pooled on sellega nõus, on see lepinguvabadust silmas pidades teostatav tehing.
Kui soovite arutleda ja analüüsida ka muid võimalusi tehingu tegemiseks, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta