Taotluse võtta nõude aegumist arvesse esitamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Taotluse võtta nõude aegumist arvesse esitamine

18 Jaan 2018, 16:50

Tere,
minu kohta on] avaldus esitatud maksekäsu kiirmenetluses 21.12.2017.a. , mida avastasin e-toimikust täiesti juhuslikult.
Kui ma saan Haapsalu kohtult lõpuks ükskord nõude makse tasumiseks ja võimaluse vastuväiteks,siis

kas ma pean taotluse võtta nõude aegumist arvesse esitama sinna või alles siis, kui võlausaldaja avaldus on hagina üle antud elukohajärgsesse kohtusse hoopis sinna kohtusse? Võlausaldaja on oma avalduses märkinud ,et võlgniku vastuväite korral anda asi edasi hagina Tartu kohtusse.

Laenu kohta on teada antud:
MCB Finance Estonia OÜ (Credit24) ja ......... vahel sõlmitud laenulepingu alusel väljastati Teile
25.02.2008.a. kiirlaen, tasumise tähtajaga 26.03.2008.a.
Lepingu alusel nõude ostnud
(millal, ei tea! Vast 2014. a.? )TCM ESTONIA OÜ inkassofirma on nõude sissenõudmise omakorda jälle edasi andnud firmale OK Incure, kes siis tegi 21.12.2017. a. avalduse kiirmenetluseks Haapsallu lisades võlale oma nõudeviivise alates 23.10.2014 kuni 21.12.2017. a.täpselt esialgse võla suuruses, mis muidugi oli ebamõistlikult suur võrreldes antud laenuga peaaegu 10 aastat tagasi!
Viivis alates 23.10.2014 kuni 21.12.2017. a.
Mina pole kunagi kellelegi mingeid nõudeid tunnustanud, läbirääkimisi pidanud ega tasumise lepinguid sõlminud!
Kohustusi tahtlikult mina ei rikkunud, jäin haigestudes töötuks, siis kohe töövõimetuspensionile, aastatel 2011 ja 2012 surid järjest äkksurma minu mõlemad hooldajad ja materiaalselt toetajad.
Samal ajal maksin siiski kahele võlausaldajale kompromissi korras kohtuotsuse alusel nõudeid kokku ca 93 € igakuiselt alates aastast 2010 kuni tänase päevani,mis jätkub 2018 a.lõpuni. Seega igasugune vallas-ja kinnisvara puudub sihukese virelemise tagajärjel, sest alates aastast 2009 olen raske puudega, aastast 2012 üksik raske puudega vanaduspensionär, kel puuduvad absoluutselt muud sissetulekud peale riikliku pendsioni ja sots. toetuse.

Re: Taotluse võtta nõude aegumist arvesse esitamine

24 Jaan 2018, 17:29

Tere,

Maksekäsu kiirmenetluses tuleks Teil esitada aegumise vastuväide. Vastasel juhul mõistetakse vaatamata nõude aegumistähtaja möödumisele see Teilt täies ulatuses välja. Siis on nõude esitajal võimalik otsustada kas loobub oma aegunud nõudest või jätkab vaidlust hagimenetluses.
Kui vajate selles abi, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta