Korteri müük ja uue ostmine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteri müük ja uue ostmine

29 Jaan 2018, 19:54

Mulle on abikaasa üle kohtu poolt määratud eeskoste õigus (minu abikaasa elab hooldekodus), mis sisaldab ka ühisomandis oleva korteri müügi tehinguks.
Korteril on ostja olemas ning notari juures nüüd selgub, et mina kui müüja pean tegema müügi tehingu ja uue korteri ostu tehingu sama aegselt kolme osapoole vahel (mina, vana korteri ostja ja uue korteri müüja). Reaalsuses on see aga võimatu, sest soovitav korter valmib alles 2019 alguses.

Kohtumäärus hetkel selline:
Anda kohtu nõusolek eestkostjale Nimi Perekonnanimi (isikukood 123456789) eestkostetavale Nimi2 Perekonnanimi (isikukood 987654321) ühisomandina kuuluva kinnisasja, milleks on korteriomand asukohaga Tänav X Tallinnas (kinnistusregistriosa nr 1234567), vahetamiseks väiksema korteri vastu või võõrandamiseks turuhinnaga ja uue korteri omandamiseks (so ostu-müügitehingu tegemiseks ja vastava asjaõiguslepingu sõlmimiseks). Uus korteriomand tuleb vahetuse või ostutehinguga omandada abikaasade ühisomandisse ning suurema korteriomandi ja väiksema korteriomandi turuhindade vahest saadav 1/2 rahast tuleb kanda Nimi2 Perekonnanimi pangakontole. Raha on lubatud kasutada Nimi2 Perekonnanimi ülalpidamiskulude ja tervishoiuteenuste eest tasumiseks. Arvelduskonto kasutamiseks ei ole vaja kohtu nõusolekut.
------

Ülalolevast kohtumäärusest ei loe ju välja, et tehingud peaks toimuma samaaegselt kolme osapoole vahel? Notar aga väidab vastupidist.
Kui kohtule esitada uus avaldus nõudega muuta määrust, et see tehing ei peaks toimuma samaaegselt kolmeosapoole vahel, siis milline peaks olema selle täpne sõnastus?

Re: Korteri müük ja uue ostmine

05 Veebr 2018, 21:23

Tere,

Kohtumääruses ei ole küll otsesõnu öeldud, et tehing peaks toimuma kolmepoolselt, küll aga ei saa notar muul moel määruse täitmist tagada kui vaid tehingu kolmepoolsel sõlmimisel.
Kui soovite esitada kohtule uut avaldust ning vajate abi selle koostamisel, et Teie soovid saaksid võimalikult täpselt avalduses ära toodud, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta