Metsa ostu-müügileping

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Metsa ostu-müügileping

30 Jaan 2018, 10:53

Tere!
Kui eraisiku ja firma vahel on sõlmitud metsa ostu-müügi leping, kuid firma pole lepingus ette nähtud tähtajaks raha ära maksnud (ega ka metsa teinud), kas siis eraisikul on õigus lepingust taganeda? (Lepingus sellekohased punktid puuduvad) Ja kui, siis kuidas peaks asja vormistama?

Re: Metsa ostu-müügileping

06 Veebr 2018, 15:52

Tere,

Tulenevalt Võlaõigusseadusest on Kohustuse rikkumine võlasuhtest tuleneva kohustuse täitmata jätmine või mittekohane täitmine, sealhulgas täitmisega viivitamine. Kohustuse rikkumise korral on teisel poolel õigus rakendada VÕS § 101 kirjrldatud õiguskaitsevahendeid, muuhulgas taganeda lepingust või öelda leping üles. Kui võlgnik on kohustust rikkunud, on võlausaldajal sõltumata sellest, kas võlgnik vastutab kohustuse rikkumise eest, õigus lepingust taganeda või leping üles öelda. Enne lepingust taganemist või selle ülesütlemist tuleks anda mõistlik täiendav tähtaeg kohustuse täitmiseks. Täiendava tähtaja andmisel võib kahjustatud lepingupool määrata, et juhul, kui teine lepingupool ei täida täiendava tähtaja jooksul oma kohustust, loeb kahjustatud lepingupool ennast lepingust taganenuks. Täiendava tähtaja andmine tuleks vormistada kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis. Seega tuleks teil teisele lepingupoolele kirjalikus või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis (e-post) teada anda, et taganete lepingust kuna teine lepingupool ei ole asunud oma kohustust täitma.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta