Maksehäireregistri kustutamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Maksehäireregistri kustutamine

28 Veebr 2018, 19:50

Tere,
Mul selline mure, kas on võimalik maksehäireregistrist varem kustutatud saada, olen nullis juba aasta. Korralikult tasutud kõik ja võlga ei ole.
Soov soetada auto järelmaksuga, kuid ei saa, kuna olen maksehäires sees.

Re: Maksehäireregistri kustutamine

07 Mär 2018, 23:28

Tere,

Maksehäireregister tegutseb kehtestatud reeglite alusel järgides seejuures seadust. Maksehäireregistri eraisiku võlainfot käsitlevas reeglistikus on märgitud, et eraisiku maksehäiret muudetakse (summat suurendatakse või vähendatakse) vastavalt võlasaldole. Maksehäire lõpetatakse võlgnevuse täielikul tasumisel ühe nädala jooksul. Maksehäire lõpukuupäev on võlgnevuse tasumise päev.
Maksehäireid kokkuleppel võlgnikuga ei kustutata. Maksehäireregistrisse kantud info säilib eraisiku puhul 3 aastat pärast maksehäire lõpetamist. Erandiks on krediidiasutuste poolt sisestatud eraisikute maksehäired, mida hoitakse pankadele nähtavad 5 aastat pärast maksehäire lõpetamist.
Eeltoodust tulenevalt ei ole võimalik enne tähtaja möödumist (vastavalt 3 või 5 aastat) ka tasutud (lõpetatud) maksehäire kohta käivat informatsiooni varem kustutada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta