Ühe ettevõtte trahvi suunamine teisele ettevõttele

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Ühe ettevõtte trahvi suunamine teisele ettevõttele

14 Mär 2018, 15:16

Osutan autojuhi teenust teisele ettevõttele OÜ-na. Meil on omavahel sõlmitud töövõtuleping ning selle kohaselt annab teine lepingupool mulle kasutada oma sõiduki. Lepingu kohaselt tasub teine pool ka kõik töö iseloomust tulenevad teekasutustasud, praamid jne. Mulle anti sõitmiseks otse kauplusest tulnud sõiduk kuid sellele ei olnud paigaldatud Norras teemaksu tasumist võimaldav seade. Kuna teemaksu kohustus kui sõiduki omanikul, lasub teisel poolel, siis oli mul õigustatud ootus, et selle seadme saamine ja paigaldamine on teise poole kohustus. Kohe esimesel sisenemisel Norrasse tegi sealne politsei trahvi sõiduki omanikfirmale ja kinnitas, et see ei ole roolis oleva isiku probleem see seade hankida.
Seejärel esitas teine pool minu OÜ-le arve selgitusega "kulude hüvitamine" ja lisas sinna Norras tema nimele tehtud trahviotsuse.
Kuna sõiduk ei kuulu minu OÜ-le ning lepingujärgselt on teine pool kohustatud tasuma Norras teemaksu, mida saab tasuda ainult vastava seadme olemasolul, siis kas tal on alust edastada oma tegemata töö eest saadud trahv minu ettevõttele?
Tänan.

Re: Ühe ettevõtte trahvi suunamine teisele ettevõttele

21 Mär 2018, 22:17

Tere,

Norra vastavat seadusandlust tundmata saan anda vastuse Teie esitatud informatsioonile tuginedes. Kui vastava seadme paigaldamine on omaniku kohustus ja trahv rikkumise eest tehti omanikule ning Teie vahel puudub kokkulepe, et maksude või selleks vajalike seadmete eest vastutate Teie, puudub alus ka kahjunõude esitamiseks. Seda tuleb teisele poolele selgitada ja soovitavalt kokkuleppele jõuda. Kokkuleppe mitteesaavutamisel on Teil Teie kirjeldatud asjaoludel õigus arve tasumata jätta.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta