kinkelepingu tühistamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

kinkelepingu tühistamine

25 Mär 2018, 14:19

Minu ema elukaaslane kinkis minule 1/2 maakodust ja teise 1/2 oma tütrele 2010a.2014a. jäi ema elukaaslane raskelt haigeks
( Dgn.dementsus, isa viibib hooldekodus ) 2018a. soovib tema tütar tühistada kinkelepingut , kas temal on selleks õigusliku
alust.Maakodus pole tütar kunagi elanud ja pärast isa haigestumist kuni 2016a. hooldas teda minu ema.Alates 2017 a algusest
seisab maakodu talvel tühjana ,aga suvel teen kõiki majapidamistöid mina ,tütar pole siin enam kordagi käinud.

Re: kinkelepingu tühistamine

02 Apr 2018, 18:47

Tere,

Kui kinkeleping on täidetud, võib kinkija lepingust taganeda ja kingitud eseme alusetu rikastumise sätete järgi kingisaajalt välja nõuda ettenähtud juhtudel:

kingisaaja on oma käitumisega näidanud kinkija või tema lähedase inimese vastu üles jämedat tänamatust;

kinkija ei ole lepingu täitmise puhul võimeline täitma seadusest tulenevat ülalpidamiskohustust või ennast mõistlikult ülal pidama, välja arvatud juhul, kui kinkija on ennast sellesse olukorda asetanud tahtlikult või raske hooletuse tõttu või kui kingisaaja maksab ülalpidamiseks vajaliku raha;

kingisaaja jätab õigustamatult täitmata kinkega seotud koormise või tingimuse.

Loetletud alustel saab kinkelepingust taganeda siiski vaid kinkija.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta