küsimus tööandjalt saadud laenu kohta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

küsimus tööandjalt saadud laenu kohta

19 Apr 2018, 08:33

Tere. Olin tööl käsunduslepinguga mis lõppes 31 märts. Veebruaris võtsin tööandjalt 1000 euri laenu ja esimese osamakse kuuks leppisime kokku mai 2018.Mai kuu sellepärast et tööandja lubas minuga teha alates aprillist uue töölepingu aga aprillis palgapäeval ütles et lepingut ei tule ja mul tuleb see 1000 euri koheselt tagasi maksta ning pidas palgast kinni mis oli mul hetkeks välja teenitud 412 euri ja nüüd nõuab ka ülejäänud laenu tagastamist. Kas siin ei ole tegemist pahatahtliku koti pähe tõmbamisega. Sellega et ma aprillis palka ei saanud tekkisid mul ka võlad korteri eest elektri eest jne.

Re: küsimus tööandjalt saadud laenu kohta

26 Apr 2018, 20:31

Tere,

Kui tööandja andis laenu, leppisite ilmselt ka kokku laenu tingimustes, muuhulgas tagastamise tähtajas. Tõenäoliselt sõlmisite ka laenulepingu (kui mitte kirjalikult, siis suusõnaliselt sõlmitud leping on ka leping) ning juhinduda tulekski laenulepingu tingimustest. Kui soovite laenulepingu tingimusi ning sellega seoses tööandja käitumist arutada, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele võttes kaasa kõik asjassepuutuvad olemasolevad dokumendid. Selleks soovitan registreeruda veebilehel http://www.juristaitab.ee täites ära avalehel lingi all "Kliendilepingu sõlmiseks palume täita ankeet SIIT" avaneva ankeedi.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta