Tere!

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tere!

09 Mai 2018, 07:39

Mul on võlgnevus aastast 2010 BIG Pangale.
Laenu ei võtnud ma endale,vaid kellegile teisele,kel oli seda tol hetkel väga vaja.
Makseraskused tulid kuskil neljandal kuul peale laenu võtmist.
Kuna mina olin sel ajal veel invaliidsus pensionär,siis minul ei olnud võimalik oma sissetulekutest laenu katta.
Nii see jäi õhku rippuma,kuniks aastal 2010 on asi antud kohtutäituri kätte.
Nüüd on asi nii kaugel,et kohtutäitur tahab mult võtta 15 % pensionist.
Minu igakuine sissetulek on 387 eurot.
Pärast igasuguseid eluaseme kulutusi jääb mulle kätte 189 eurot,hetkeseisuga.
Soov oleks teada,kas minu suhtes toimib kohtutäitur õigesti?
Ja kas see võlg pole mitte aegunud?

Re: Tere!

16 Mai 2018, 20:12

Tere,

Esmalt, võlausaldaja seisukohalt ei oma tähtsust kas võtsite laenu enda või kellegi teise tarbeks. Kui Teil aga on võimalik tõendada, et laenasite raha edasi, võib Teil olla nõue laenu tegeliku kasutaja vastu.
Te küll ei märgi sega oma küsimuses, ent küsimuse sisust võib järeldada, et mingil ajal on Bigbank nõude kohtusse andnud ja kohus on teinud otsuse Teilt võlgnevuse välja mõistmiseks. Sellest tulenevalt pikenes ka aegumistähtaeg, mis lepingulisest kohustusest tulenevalt on 3 aastat, kohtuotsusega välja mõistmisel aga 10 aastat otsuse jõustumisest.
Täitemenetluse seadustiku aasta alguses jõustunud muudatuse kohaselt saab kinni pidada kuni 20% sissetulekust, mis jääb alla töötasu alammäära kuid seejuures tuleb jälgida, et võlgnikule jääks kätte vähemalt toimetulekupiir, mis käesoleval aastal on 140 eurot.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta