Korteri ost elukaaslasega

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteri ost elukaaslasega

04 Juun 2018, 21:12

Tere!

Tekkinud on plaan soetada elukaaslasega (ei ole abielus) koos korter. Kaastaotlejatena me koos ei saa laenu taotelda, sest elukaaslane alustas hiljuti uuel tööpositsioonil ning pank talle enne kuue kuu möödumist laenu ei anna. Hetkel on selline olukord, kus ma taotlen laenu üksinda ja võtan elukaaslase kaasomanikuks, kuid sellisel juhul puuduks temal panga ees kohustus. Pangale piisaks ainult minu sissetulekust, et laenu saada.

Kuna soov on osta siiski kahekesi ja sobiv kinnisvara on välja valitud, siis sooviksime antud kinnisvara omanikud koos olla, aga hetkel jääks laenukohustus ühele inimesele. Missugused võimalused oleksid meil, et lisaks minul oleks ka mu elukaaslasel selle kinnisvaraga seotud juriidiline kohustus.

Tänan abi eest!

Re: Korteri ost elukaaslasega

11 Juun 2018, 23:01

Tere,

olukorras, kus elukaaslane ei saa olla laenu kaastaotleja ei saa teda ka selle laenuga siduda. Võimaluseks, mida kaaluda, võiks olla sõlmida omavahel lihtkirjalik laenuleping sama tähtajaga, mis pangaga ning maksegraafikusse märkida näiteks igakuiselt pool pangaga sõlmitud laenu maksegraafikus olevast vastavast summast. Sel juhul oleks Teil nõue oma elukaaslase vastu ning sõlmitud laenulepingu alusel saate selle vajadusel ka kohtus välja nõuda.
Sellise teguviisi kasuks otsustamisel soovitan ka sõlmitud maksegraafikust kinni pidada ning teha sellest tulenevaid makseid pangaülekandega või märkida graafikusse vastava kuu taha "tasutud" ja kinnitada see raha saaja allkirjaga, et hilisemate võimalike vaidluste korral oleks ka kohustuse täitmine tõendatav.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta