Mure

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 10 Aug 2018, 18:44

Mure

10 Aug 2018, 18:50

 Tere!
Mina olin endise ÜHISUSE majavanem kes korjas kogu maja kütterahasid.Kõik majaelanikud nõustusid ,et maja kütteleping sõlmitaks minu ja SWEnergia vahel ning kinnitasid seda ka oma allkirjaga (muidu oleks maja jäänud kütteta) . Endine üürnik on küttevõlglane 2276.17euri . SWE küsib võlga minult kui lepingu partnerilt. Kohtutäitur müüs 4 toalise korteri maha odava hinnaga ( kuskil 800 euroga ).Kas uus omanik on kohustatud tasuma minu nimel oleva küttevõla? Kohtutäitur soovitas uuelt omanikult küsida müügilepingu koopiat . Kas mul on selleks õigust? Isiklikult maksin nende eest okt. ja nov. Kütte 262.89 euri mille nad lubasid kiiremas korras tagastada, aga nad ei ole seda siiani teinud.
Kuna nad ei ela enam siin ja minu kõnedele ei vastanud helistasin naise töökohta ja palusin edastada talle sõnumi (sest 2 kuu eest maksin nende kütte ise  okt. ja nov.) millal saaksid võla maksta. Kas selline teade on seadusevastane?
Kõike head soovides

Postitusi: 10
Liitunud: 09 Mai 2018, 12:53

Re: Mure

15 Aug 2018, 13:30

Tere

Nö "Teie nimel" olev küttevõlg on korteriomandi- ja korteriühistuseaduse (KrtS) § 66 lg 2 alusel nüüd korteriühistu kohustus. KrtS § 43 lg 2 järgi korteriomandi võõrandamisel, välja arvatud täite- ja pankrotimenetluses, vastutab selle omandaja korteriühistu ees käendajana võõrandaja korteriomandist tulenevate sissenõutavaks muutunud kohustuste eest. Omandaja vastutus on piiratud korteriomandi väärtusega.

Kui olete kokkuleppeliselt tasunud kellegi eest arved aga vastaspool pole Teile raha tagastanud, siis on Teil võimalik võlgniku vastu esitada nt E-toimiku kaudu, maksekäsu kiirmenetluses võlanõue. Teie poolt saadetud teate saatmise viisi pole põhjust pidada rikkumiseks, kuivõrd püüdsite saavutada kontakti võlgnikuga.

Lugupidamisega
jurist Angela Jürgenson

Vasta