Korteri kinkeleping- omanik austraalias

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 11 Juun 2019, 07:42

Korteri kinkeleping- omanik austraalias

11 Juun 2019, 07:45

Tere!
Tütar tahab teha mulle korteri kinkelepingu. Ta elab püsivalt Austraalias, mina tema korteris Tallinnas. Kas kinkelepingut saab ka digitaalselt kinnitada?

Postitusi: 1311
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Korteri kinkeleping- omanik austraalias

17 Juun 2019, 13:20

Tere,

Kuna notariaalse tõestamistoimingu käigus on notaril seadusest tulenevalt mitmeid kohustusi, võib eeldada, et digitaalselt tehingus osaleda ei saa. Siiski soovitan seda täpselt küsida notaribüroost. Olukorda võib olla võimalik lahendada näiteks volikirja andmisega Teile. Täpsemat informatsiooni, millist tehingut ta Austraalias teha saab, saab Teie tütar uurida Eesti välisesindusest Austraalias.

Välisriigis on võimalik volikirja vormistada Eesti saatkondades. Välisministeeriumi veebilehelt http://www.vm.ee/ leiab info Eesti välisesinduste ametnike kohta, kellel on õigus teha sarnaselt Eesti notarile tõestamis- ja kinnitamistoimingud, näiteks tõestada volikirja või kinnitada allkirja, ärakirja, tõlke või tõlkija allkirja õigsust. Eesti välisesinduses tõestatud volikiri ei pea läbima täiendavaid formaalsusi , et Eesti notar seda aktsepteeriks.

Kui Eesti välisesindus jääb kaugeks, võib pöörduda volikirja koostamiseks välisriigi notari poole. Justiitsministri poolt on kehtestatud määrusena välismaiste ametiisikute loetelu, kelle kinnitatud või tõestatud volitused omavad võrdset jõudu Eesti notari poolt tõestatud volitusega. Selles loetelus on väga paljude riikide notarid. Välisriigi notari juures vormistatud volikiri peab aga olema legaliseeritud või apostilliga kinnitatud.

Alati aga tasub eelnevalt ühendust võtta notaribürooga, kus toimub tehing, mille jaoks volikirja vaja. Enne volikirja koostamist on mõistlik notaribüroost üle küsida, milline peab olema volikirja sisu. Juba valmis volikiri tuleks aga hilisemate ebameeldivate üllatuste vältimiseks notaribüroosse ülevaatamiseks saata.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta