Lepinguõigus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 5
Liitunud: 08 Mär 2011, 15:56

Lepinguõigus

19 Aug 2019, 13:06

On sõlmitud notari juures korteriomandi võlaõiguslik müügileping, kus on kirjas, et müügihind sisaldab käibemaksu ja köögimööblit. Võtsin arendajaga ühendust ja küsisin köögimööbli kohta. Sain vastus, et köögimööblit nende poolt ei ole ja tulge teeme notaris lepingu ümber, kuna nad oli eksinud.

Kas peame sellega nõustuma või on meil ka mingeid õigusi, kuna leping on ikkagi notariaalselt kahepoolselt allkirjastatud ?

Postitusi: 1566
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Lepinguõigus

19 Aug 2019, 13:19

Tere

Teie olete lepingut sõlmides eeldanud, et korteris on köögimööbel ja ka muu lepingus märgitu. Ilmselt on see olnud ka põhjuseks hinnakokkuleppe sõlmimisel. Nüüd aga ilmneb, et asi ei vasta lepingus kokku lepitud tingimustele ja nende tingimuste saavutamiseks tuleb Teil teha lisakulutusi (osta köögimööbel). Sel juhul tuleb müüjale asja lepingutingimustele mittevastavusest kirjalikult teada anda ja anda talle mõistlik aeg puuduse kõrvaldamiseks (mööbli paigaldamiseks). Kui müüja sellest keeldub, võite seda teha ise ja esitada müüjale nõude mööbli maksumuse suuruses. Võite nõude esitada ka alternatiivnõudena koos puudusest teatamisega.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta