Kinkeleping

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 28 Dets 2019, 00:00

Kinkeleping

28 Dets 2019, 00:09

Tere,

Minu onu kinkis mulle rohkem kui kümme aastat tagasi korteri ilma edasiste tingimuste ja kohustusteta. Juhul kui minu onu haigestub näiteks vähki või juhtub tema tütrega autoõnnetus, kas tal on siis õigus korter tagasi nõuda, et ennast mõistlikult üleval pidada ? Kas kingituse väärtus arvestatakse tänastes turuhindades või kümne aasta tagustes hindades?

Postitusi: 1555
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Kinkeleping

30 Dets 2019, 22:50

Tere

Kinkelepingust taganemine on lubatud siiski eelkõige juhul kui kingisaaja oma (seaduslikku) õigust kasutades läheb vastuollu kinkija poolt kinkimisel soovitud eesmärkidega. Pelgalt kinkija soovist ei piisa.
võlaõigusseaduse § 268 kohaselt võib kinkija kinkelepingust taganeda ja kingitud eseme alusetu rikastumise sätete järgi kingisaajalt tagasi nõuda muuhulgas, kui kinkija ei ole lepingu täitmise puhul võimeline täitma seadusest tulenevat ülalpidamiskohustust või ennast mõistlikult ülal pidama, välja arvatud juhul, kui kinkija on ennast sellesse olukorda asetanud tahtlikult või raske hooletuse tõttu või kui kingisaaja maksab ülalpidamiseks vajaliku raha; (nt kinkija pole enam võimeline oma alaealisele lapsele elatist maksma.)
Pelgalt haigestumisest ei piisa, oluline on, kas kinkija kaotas haigestumise läbi oma sissetuleku. Turuhinnaks on sarnases piirkonnas asuva sarnase kinnisasja hind käesoleval hetkel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta