Küsimus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Küsimus

07 Jaan 2020, 15:39

Tere,
Kohtu otsuse järgi ning maksegraafiku alusel 2018.a. oktoobris hakkasin tasuma oma võlgnevust AS Bondora ees. Võla suurus tol hetkel oli 1388,37 ( põhiosa: 991,9 eurot, intress: 246,64 eurot, laenu hooldustasu: 50,3 eurot ning 99,53 eurot on muud kulud: riigilõiv, menetluskulu ja Tasuline lisateenus võimaldamaks kliendil teostada soovitud laenugraafiku muudatusi.
Maksegraafiku järgi mis kehtib kuni 10.04.2020.a. ning millest olen kinni pidanud, mul on jäänud tasuda 188,37 eurot. Igakuise makse suurus on 75.- eurot.
Bondora.ee portaali andmetel minu võlgnevus hetkel on hoopis: 512,22 eurot, millest põhiosa võlgnevus: 296,40 eurot, intress: 82,95 eurot, muud ( täpsustamata ) kulud ja maksmata arved: 132,87 eurot.
Kuidas pean käituma antud olukorras? Kui kohtu poolt esitatud maksenõue saab kolme kuu pärast täidetud siis mis saab sellest summast mida näitab bondora.ee?

Re: Küsimus

14 Jaan 2020, 21:23

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Kui võlgnevus on kohtus välja mõistetud ja kohtu otsusega on kinnitatud ka maksegraafik, tuleb lähtuda kohtu otsusest. Siiski on otsust nägemata keeruline öelda, milles võib seisneda summade erinevus. Kõige mõistlikum oleks selgitust küsida Bondoralt.


Parimate soovidega
Tiina Mölder
HUGO OÜ jurist

Vasta