Remondifond üürilepingusse

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 15 Mai 2020, 22:45

Remondifond üürilepingusse

15 Mai 2020, 23:04

Tere,

Mul on selline küsimus Teile, et üürileandja peab kandma remondifondi ja halduskulud. Kuid kas lepingusse võib panna klausi sisse, kus üürnik on nõus tasuma korteriühistu poolt esitatud arve alusel märgitud kõik arvel märgitud kulud ühe ühise maksena s.h. ka remondifondi, millest üürnik on teadlik ja mille kohta ei saa üürnik võlaõigusseaduse alusel nõuda kulusi tagasi.
Klausel oleks selline lepingus:

Üürnik tasub vastavalt ...... elamut haldava korteriühistu poolt esitatud arvele arvel märgitud tähtajaks kõik arvel märgitud kulud ühe ühise maksena, sh nõustub üürnik tasuma arvel märgitud hoolduse, remondifondi ja laenukulu. Üürnikul puudub kohustus tasuda viimatinimetatud 3 kululiiki, kuid üürnik on teadlik, et eelnimetatud 3 kululiigi tasumisega mittenõustumisel on üürisummaks 100.- euro asemel 150.- eurot kuus.

Kas selline lause on õigustatud või seda loetakse ka õigus tühiseks ja sellist kokkulepet ei ole mõtet üldse üürnikuga teha ja üürileandja peab ise selle osa korteriühistu poolt esitatud arvelt maksma?

Postitusi: 1529
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Remondifond üürilepingusse

21 Mai 2020, 14:55

Tere

Tallinna Üürikomisjon on selles küsimuses varem selgitanud, et ehkki korteri korrashoid, sealhulgas maksed remondifondi, on üürileandja kohustus, võib siiski VÕS § 292 lg 1 kohaselt tasu asja kasutamisega seotud üürileandja tegude eest lugeda kõrvalkuluks ja kui on kokku lepitud, peab üürnik kandma lisaks üürile ka need kulud. Selle eelduseks on aga kulude täpne märkimine lepingusse. Kui aga remondifondi makse sisaldab näiteks ka makseid reservkapitali, siis reservkapital ei ole kuidagi seotud asja kasutamisega ja selline kokkulepe on tühine.
Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta