Vana kinkelepingu tühistamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 18 Mai 2020, 09:12

Vana kinkelepingu tühistamine

18 Mai 2020, 09:25

tere, kirjutan abielupaarist vanainimeste eest, kes ei suuda leida õigusabi (ei tea kuhu pöörduda)

Inimesed soovivad tühistada 1994. aastal notari juures sõlmitud kinkelepingut, millega nad kinkisid maja oma pojale. Kõik kolm elasid koos samas majas, kuni kümme aastat hiljem läksid suhted pojaga sassi. Poeg soovis neid välja saada, ähvardused, jäme tänamatus jne. Poeg lahkus majast, vanapaar elab seal kahekesi. Mitmete kohtukäikude järgi on 2012 sõlmitud maja kasutuskord, mille kohaselt on vanematel eluaegne õigus majas elada.

Vanapaar on veendunud, et 1994. aasta kinkeleping on õigustühine ja tuleks tagasi pöörata, kuna lepingul on kinkijaks vaid üks omanik (abikaasa nimi ja allkiri lepingult puudub). Kuni suhted pojaga olid normaalsed, et häirinud see "poolik" kinkeleping neid, nüüd aga leiavad nad, et kinkeleping tuleks tühistada ja maja peaks neile tagasi tulema.

Jättes kõrvale, kellel on õigus jne - kas selline vana kinkelepingu tühistamine on põhimõtteliselt võimalik ja kelle poole peaks vanapaar asjaajamise huvides pöörduma? Majaomanik, ehk nende poeg on loomulikult vastu igasugustele muutustele.

Postitusi: 1529
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Vana kinkelepingu tühistamine

21 Mai 2020, 15:03

Tere

Kui dokument ei vasta tõepoolest vorminõuetele, on see algusest peale tühina. Kas aga käesoleval juhul on tegemist tühise dokumendiga, soovitan välja selgitada individuaalsel õigusnõustamisel. Õigusnõustamisele saab registreeruda veebilehel www.juristaitab.ee
Lepingust taganemise tähtajad on kõik juba ammu möödunud, kas aga tegemist võib olla tühise tehinguga, selgub kõigi dokumentide uurimisel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta