Korteril vähem ruutmeetreid

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Korteril vähem ruutmeetreid

17 Dets 2011, 16:50

Tere,

Ostsin hiljuti korteri vast renoveeritud puumajja. Lepingu kohaselt on korteriomandi reaalosaks elu- ja mitteeluruum üldpinnaga 51,70 ruutmeetrit (sellised andmed on kantud ka kinnistusraamatusse). Mitteeluruum (panipaik) moodustab sellest 6,2 ruutmeetrit ning see on ära märgitud ka lepingu punktides ning lepingule lisatud plaanidel, mis teeb korteri enda pinnaks 45,5 ruutmeetrit. Korterisse sisse kolides aga selgus, et tegelikult on korteri pind väiksem. Hetkel teostatud mõõtmiste järgi ca 42-42,5 ruutmeetrit ehk ligi 3-3,5 ruutmeetrit vähem. Kuidas sellisel puhul edasi käituda ning arendajaga läbirääkimisi pidada? Millised on ostja õigused nõuda kompensatsiooni puuduvate ruutmeetrite eest? Maja ei ole veel lõpuni valmis ehitatud ega kasutusluba saanud.

Teie abile ja vastusele lootma jäädes

Värske korteriomanik K.

Re: Korteril vähem ruutmeetreid

20 Dets 2011, 17:13

Teie poolt ostetud korter ei vasta lepingu tingimustele. VõS § 217 lg 1 sätestab, et ostjale üleantav asi peab vastama lepingutingimustele, eelkõige koguse, kvaliteedi, liigi, kirjelduse ja pakendi osas. Lepingutingimustele peavad vastama ka asja juurde kuuluvad dokumendid. Seega, kui kirjas nimetatud puudused ilmnesid ja need ei olnud lepingus kajastatud, on alust väita, et üleantud asi ei vasta kvalteedilt lepingutingimustele. Müüja vastutab asja lepingutingimustele mittevastavuse eest. Ostja aga peab teatama asja lepingutingimustele mittevastavusest müüjale mõistliku aja jooksul pärast seda, kui ta asja lepingutingimustele mittevastavusest teada sai või pidi teada saama. Asjaolu, et korter oli kaasomandis, ei oma antud juhul tähtsust. Esmalt tuleks püüda saavutada siiski kohtuväliselt kokkulepe puuduste kõrvaldamiseks või ostuhinna alandamiseks. Esmane võimalus on taotleda ostuhinna alandamist. Juhul, kui see ei õnnestu, tuleks tõepoolest pöörduda hagiga kohtusse.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta