Erastamise vaidlus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Erastamise vaidlus

29 Dets 2011, 17:36

Tere,

Erastamise asjad on küll nüüdseks vist tegelikult lõpetatud, kuid minu vaidlus endiselt kohtus.
Teemast lühidalt:
Erastamise avaldus on antud sisse 1995. aasta ja õigus oleks korter erastada, kuid puudub selle aegne üürileping. Samas on olemas alates 1982 a. üüriraamatud, kus on suurelt peale kirjutatud üürnik. Üüriraamatud on säilinud kuni 1996. aastani, kui tehti linna poolt uus üürileping.
Kas üüriraamatute olemasolu ei tõesta üürisuhte olemasolu ja ei anna alust/õigust erastamiseks?

Samuti küsimus, kui peaks kunagi kohtust õiguse saama ja erastamise õiguse saama.
Erastamise avaldusel on neli inimest ja kõigil on õigus erastada korter oma nimele kui teised kolm inimest loovutavad oma õiguse.
Küsimus on selles, et kolm inimest nendest neljas on abielus ja kui toimub vara omandamine, on see automaatselt ühisvara. Kui aga tegu on oma erastamise õiguse loovutamisega, mitte reaalse vara ära andmisega, kas siis on vaja samuti abikaasa allkirja loovutusele või ei ole see vajalik?



Tagasisidet ootama jäädes,

Re: Erastamise vaidlus

02 Jaan 2012, 16:30

Kuna Teie erastamisvaidlus on kohtumenetluses, siis ei ole korrektne nõustaval juristil anda hinnangut tõenditele. Tõenditele annab hinnangu kohus ja lähtuvalt sellest teeb otsuse. Arvestades siiski asjaolu, et olemas on üüriraamatud, mis tõendavad üüri maksmist, siis on alust siiski väita, et reaalselt oli alates 1982.a. Teil olemas üürisuhe korteri kasutamiseks. Ei ole võimalik aga prognoosida, millise hinnangu antud tõendile annab kohus koosmõjus teiste tõenditega.

Erastamise õigus ei ole vara vaid isiku õigus olla erastamismenetluses õigustatud subjekt ning sellest loobumiseks ei ole vaja abikaasa allkirja.


Vastas Kaja Kiilo

Re: Erastamise vaidlus

02 Jaan 2012, 17:02

Suured tänud vastuse eest!

Kas erastamise asju võib kohtus ajada ükskõik milline subjekt erastamisavaldusel?
Erastamise avalduse on antud sisse ja sinna on märgitud 4 inimest( õigustatud subjekt ), kuid eraldi on märgitud avaldusele nn. erastamisavalduse sisse andnud inimese nimi.

Parimat,

Re: Erastamise vaidlus

04 Jaan 2012, 16:59

Erastamise asja lahendamisel peaksid kohtus osalema kõik õigustatud subjektid. Kõiki erastamisvaidluse õigustatud subjekte saab kohtus esindada üks isik, kui selleks on teda volitanud teised isikud. Soovitav on selleks vormistada notariaalne volikiri, millega määratletakse volitatud isiku õigused teiste erastamismenetluse õigustatud subjektide esindamiseks.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta