Maksud kinnisvara müügil

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Maksud kinnisvara müügil

11 Jaan 2012, 19:33

Kui ma ostan omale kinnisvara ja soovin seda müüa(nt kolme kuu pärast), siis kas ma pean maksma tulumaksu vms? Oletan ka seda, et olen sinna sisse registreeritud ning elan seal ja see on minu ainus kinnisvara.

Re: Maksud kinnisvara müügil

15 Jaan 2012, 19:05

Üldine reegel on, et tulumaksuga maksustatakse kasu ükskõik millise võõrandatava ja varaliselt hinnatava eseme, sealhulgas kinnis- või vallasasja müügist või vahetamisest. Kasu, mida võidakse maksustada on ostu-ja müügihinna vahe. Sellest reeglist on erandeid. Tulumaksuga ei maksustata kinnisasja, elamuühistu osamaksu või hooneühistu liikmesuse võõrandamisest saadud kasu, kui kinnisasja oluliseks osaks või korteriomandi või -hoonestusõiguse esemeks on eluruum, mida maksumaksja kuni võõrandamiseni kasutas oma elukohana. Elukohana kasutatud kinnisvara saab tulumaksuvabalt aga müüa ükskord kahe aasta jooksul.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta