Tagastatud maa

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tagastatud maa

12 Jaan 2012, 20:01

Oman tagastatud kinnistut, mille olen testamendijärgselt pärinud oma vanaemalt. Olen ametlikult abielus, kuigi me koos ei ela juba 15a. Kui ma nüüd selle kinnistu ära müün ja raha minu kontole laekub või ostan selle raha eest nt. maja, kas pean siis abielu lahutamise korral kõik selle jagama oma abikaasaga? Kas see raha või ost muutub nüüd ühisvaraks? Kuidas ma peaksin nüüd toimima, et minule pärandatud vara või selle müügi eest saadud raha ei läheks mitte jagamisele?

Tänan! Ja ootan vastust.

Re: Tagastatud maa

16 Jaan 2012, 20:27

Kui Te müüte ära oma kinnistu, mis on lahusvara ja asute tehinguid tegema, siis soetatud vara on juba ühisvara. Ühisvaraks loetakse käesoleval ajal välja kujunenud praktika järgi isegi abikaasade hoiused. Vara jagatakse abielulahutuse korral ainult siis, kui üks pool taotleb vara jagamist. Vara jagamine ei kaasne lahutusega vältimatult. Peale abielulahutust soetatud vara ei ole loomulikult ühisvara.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta