Sundmüügist ostetud korteri mööbel

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Sundmüügist ostetud korteri mööbel

24 Jaan 2012, 09:32

Mul on küsimus mööbli ja teiste väiksemate esemete kohta, mis olid korteris eelmise omaniku poolt sinna jäetud. Ostsin sundmüügis korteri enampakkumisel kohtutäituri kaudu. Kas mul on õigus sellest vanast mööblist vabaneda või on endisel omanikul veel õigus seda tagasi nõuda? Kas mul on kohustus teda teavitada, et soovin mööblist vabaneda ja kas on mingi periood, mil peaksin seda hoiustama? Kohtutäituri sõnul mööbel ei kuulunud korteri ostu juurde ,samas ei osanud ta mulle konkreetseid juhtnööre anda, mida peaksin selle mööbliga ette võtma. Korteri endine omanik on kolinud soome.

Re: Sundmüügist ostetud korteri mööbel

25 Jaan 2012, 16:51

Korteris olev mööbel kuulub endisele omanikule. Teil tuleks võtta ühendust korteri endise omanikuga ja paluda korterist mööbel ära viia. Teiseks võimaluseks oleks saavutada kokkulepe mööbli üleandmiseks Teile ning siis võite sellega toimida oma äranägemise järgi. Kui vallasasi on juba omandaja valduses, piisab omandi tekkimiseks võõrandaja ja omandaja vahelisest kokkuleppest omandi ülemineku kohta. Kui aga mööbli omanik palub, et Te hoiustaks mööbli, siis võite hoiustamises kokku leppida. Hoiustamine võib toimuda tasu eest või tasuta, kuid Teil on vajalik kokku leppida hoiustamise tähtaeg. Hoiustamisega võtate endale kohustuse mööbel alles hoida. Otsuse, kuidas toimida mööbliga peaksite langetama silmas pidades oma võimalusi ja huvisid.


Vastas Kaja Kiilo

Re: Sundmüügist ostetud korteri mööbel

28 Jaan 2012, 11:58

Tänan vastuse eest. Olen saatnud korteri endisele omanikule telefoni teel sõnumi, et ta viiks nädala jooksul endale kuuluvad esemed korterist ära. Hoiustamise võimalust mul ei ole ja pikemalt ei saa neid asju ka seal korteris hoida, kuna tahan ise sinna sisse kolida. Vastust temalt pole saanud. Kas seda saab vaikivaks mööblist loobumiseks pidada? Tänan.

Re: Sundmüügist ostetud korteri mööbel

31 Jaan 2012, 17:17

Probleemide vältimiseks peaksite siiski leidma võimaluse korteri endise omaniku mööbli hoiustamiseks, kui Teil ei ole õnnestunud saada ühendust korteri endise omanikuga. Kui Te hoiustate mööblit tasuta, siis ei vastuta Te mööbli säilimise eest. Tasuta hoidmise puhul ei vastuta hoidja asja kaotsimineku, hävimise, kahjustumise või asja mitteõigeaegse tagastamise eest, kui ta on asja hoidmisel ilmutanud samasugust hoolt, nagu ta rakendab oma asjade hoidmisel. Teil tuleks saata paberkandjal kirjalik pöördumine korteri endisele omanikule koos sellise pöördumise kättetoimetamise kohta teavituse saamisega. Juhul, kui Teie teavitusele ei saabu vastust, on Teil õigustus toimida mööbliga oma äranägemise kohaselt.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta