eluaseme kasutamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

eluaseme kasutamine

25 Mär 2012, 16:04

Tere.Olen teile kirjutanud ja muretsenud oma käe käigu pärast,seoses korteri ostmisega ja mis lepingust välja lugesin et see korter on mõlema poolele võrdselt pooleks jagatud.Sain teilt positiivse vastuse et elukaaslane ei saa mind välja tõsta.Nüüd aga väidab tema et see on ikkagi võimalik.Kuidas?Kas on see ikka võimalik et ta saab muuta lepingu tingimusi tagaselja ilma minu teadmata?Ma ei muretseks nii väga kui ma oleks noorem inimene aga on juba aastaid ka ja töökoht on hea,lapsel kool lähedal.Palun andke nõu.

Re: Eluaseme kasutamine

26 Mär 2012, 18:26

Te olete poole korteri omanik ja kui Te ei riku ega lõhu korterit, siis ei saa Teilt Teie omandit keegi ära võtta ega võõrandada. Tagaselja ei saa lepingu tingimusi muuta. Ilmselt on tegemist psühholoogilise mõjutamisega, et Te vabatahtlikult müüksite Teile kuuluva pool korterit. Keegi ilma Teie nõusolekuta Teie vara müüa ei saa. Teie endine elukaaslane püüab Teist vabaneda Teid hirmutades. Te peate ise olema tugev, rahulik ja kindlameelne. Kui teile Teie eluase meeldib, siis ärge nõustuge seda loovutama ega müüma.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta