Koretri ost ja selle vabastamine endiste omanike poolt

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Koretri ost ja selle vabastamine endiste omanike poolt

29 Mär 2012, 04:25

Tere,

Kavatsen lähipäevi osta pangalaenuga korteri. Korteril on peal kohutäituri keelumärge ja lisaks veel 2 hüpoteeki. Esialgne jutt oli, et korter vabastatakse minu kasuks 15 aprill. Küsimus ongi, et kuidas ma saaksin olla kindel, t koreter ikka ka vabastatakse Maakler, kes müüb ütles, et see läheb lepingusse ja kui tarvis teeme ka klausli et a la iga päev 10 euri mil, nad korterit ei vabasta. Mis kasu on mul, aga lepperahast, kui raha neil ei ole ja nagunii peavad nad eelnevate laenude katteks andma raha,mis tuleb korteri müügist. Kuidas oleks õige käituda ja mida peaks leing sisaldama,et ma siiski saaksin korterit kasutama hakata alates 15 aprill.

Re: Koretri ost ja selle vabastamine endiste omanike poolt

04 Apr 2012, 12:37

Korteri ostu aluseks on leping ning lepingus peaksid kajastuma kõik olulised tingimused. Selliseks oluliseks tingimuseks on ka korteri vabastamise tähtaeg. Midagi täiendavat ja erilist sundust ei ole võimalik rakendada. Leping on tehing kahe või enama isiku vahel, millega lepingupool kohustub või lepingupooled kohustuvad midagi tegema või tegemata jätma. Leping on lepingupooltele täitmiseks kohustuslik. Kui lepingu teine pool ei täida võetud kohustusi, siis tuginedes lepingule saab korratut lepingu poolt sundida lepingut täitma. Selleks on võimalik pöörduda kohtusse.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta