Küsimus kinnistu kohta

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Küsimus kinnistu kohta

01 Apr 2012, 16:38

Kinnistu, mis on olnud eelnevalt (aastatel 1920-1960) elamumaa ja peal on olnud ka vundamendiga hoone, on erinevate omanike valduses olnud ja tänaseks lagunenud, kuid vanadelt kaartidelt ja piltidelt on selgelt näha, et maja on seal olnud. Kolhoosiajastul on ehitatud lähedusse puurkaev küla vee tarbeks koos pumbamajaga, ja nüüd minu kinnistu jääb nn. sanitaartsooni sisse ja ei ole võimalust ehitada krundile midagi, kuigi selles alas on veel üks vana maja koos kõrvalhoonetega, mis jääb samuti sinna alasse ja on ehitatud samal ajal, kui meie krundil olnud hoone. Kas ja kuidas peaks sellises olukorras käituma ja kas on ikkagi võimalus ju seal ehitada vanale vundamendi kohale eluhoone, olenemata sellest, et see on tekitatud sanitaartsooniks hiljem, kui hooned mis seal paiknenud?

Re: Küsimus kinnistu kohta

01 Apr 2012, 16:39

Põhjaveehaarde sanitaarkaitsealal laiusega kas 30 m või 50 m on majandustegevus keelatud, välja arvatud:

1) veehaarderajatiste teenindamine;

2) metsa hooldamine;

3) heintaimede niitmine;

4) veeseire.

Põhjaveehaarde sanitaarkaitsealal, mille laius on üle 30 meetri, rakendatakse looduskaitseseaduses sätestatud ranna või kalda piiranguvööndi kitsendusi.

Teil on ehitamiseks vajalik saada ehitusluba ja ehitusloa väljastab kohalik omavalitsus. Seega selleks, et ehitusluba saada tuleks Teil pöördud kohaliku omavalitsuse poole. Kuna Te soovite ehitada piiranguvööndis, siis tuleb Teil ehitamiseks taotleda piiranguvööndi vähendamist. Vastavalt looduskaitseseaduse §-le 40 lg 4 esitab kohalik omavalitsus ehituskeeluvööndi vähendamiseks Keskkonnaametile taotluse ja planeerimisseaduse kohaselt:

1) vastuvõetud üldplaneeringu;

2) kehtestatud üldplaneeringu muutmise ettepanekut sisaldava vastuvõetud detailplaneeringu;

3) vastuvõetud detailplaneeringu, kui kehtestatud üldplaneering puudub.

Teie probleemi lahendamist tuleb alustada pöördumisest kohaliku omavalitsuse poole ning koostöös kohaliku võimuga leida lahendus.


Vastas Kaja Kiilo

Vasta